Facebook Google+ Twitter

Marka Schaeff wraca na rynek

Wielki powrót! Punktualnie w 80. rocznicę założenia firmy! Od stycznia 2017 roku kompaktowe maszyny budowlane Schaeff znów będzie można zobaczyć na budowach w całej Europie.

Od stycznia 2017 roku Yanmar ponownie wprowadza wysokiej jakości markę Schaeff na rynek maszyn budowlanych. / Fot. Yanmar Compact GermanyYanmar ponownie wprowadza wysokiej jakości markę Schaeff na rynek maszyn budowlanych.
Spółka Yanmar przejmując od Terex Corporation w październiku 2016 roku segment kompaktowych maszyn budowlanych produkowanych w Crailsheim, postanowiła kontynuować 80-letnią tradycję firmy. Od stycznia 2017 roku minikoparki, midikoparki, koparki mobilne i ładowarki kołowe ponownie wejdą do oferty pod nazwą Schaeff.
Peter Hirschel, dyrektor Yanmar Compact Germany: – Marka Schaeff to symbol kompaktowych maszyn budowlanych, projektowanych i produkowanych w Niemczech. Marka Schaeff była i jest specjalistą oraz innowatorem w tym segmencie maszyn. Yanmar zamierza kontynuować tę tradycję. Jesteśmy dumni z tego, że Yanmar zdecydował się podążać razem z nami tą drogą.
Zarząd Yanmar Compact Germany dostrzega duży potencjał marki Schaeff. – Nie ma chyba na świecie innej marki, która budziłaby tyle emocji co Schaeff. Schaeff cieszy się szacunkiem swoich pracowników, klientów i dystrybutorów. Mamy wielu prawdziwych fanów. To fundament, na którym chcemy budować przyszłość – dodał Peter Hirschel. – Cieszy nas także fakt,
że nasze centrum części zamiennych w Rothenburgu jest również częścią grupy Yanmar, dzięki temu gwarantujemy zaopatrzenie w części zamienne.
Dyrektor fabryki Peter Berger widzi wiele możliwości współpracy w obszarze produkcji: – W ostatnich latach zmodernizowaliśmy zakład, przekształcając go w nowoczesny ośrodek produkcyjny, który spełnia wszystkie wymagania współczesnej produkcji pojazdów! Nasze metody produkcji bazują na systemie stosowanym przez japońską Toyotę, nastawionym na stałe doskonalenie wydajności, jakości oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Dążenie do perfekcji jest elementem, który łączy nas z naszymi japońskimi kolegami. Mówimy tym samym językiem, jeśli chodzi o produkcję, jakość i logistykę. To mocny fundament dla udanej współpracy i budowania przyszłości!
Nowe produkty już w styczniu
W pierwszym kwartale Schaeff wprowadzi na rynek trzy nowe maszyny oferujące najnowocześniejszą technologię silników Euro Stage IV. Będą to koparka mobilna Schaeff TW95, midikoparka Schaeff TC125 i ładowarka kołowa Schaeff TL120. Gama produktów w segmencie minikoparek zostanie rozszerzona o modele Schaeff TC08 i TC10.
Tradycja marki Schaeff
Firma Schaeff została założona w 1937 roku w Langenburgu przez Karla Schaeffa. Początkowo zajmowała się produkcją urządzeń dla rolnictwa. W latach powojennych pierwszą znaczącą innowacją dla branży budowlanej była ładowarka zasięrzutna. Do lat dziewięćdziesiątych firma opracowała jeszcze wiele innowacji, które miały znaczący wpływ na rozwój całej branży.
W 2001 roku firma Schaeff została przejęta przez korporację Terex. Od października 2016 roku fabryka w Crailsheim jest częścią grupy Yanmar, a od 1 stycznia 2017 wchodzi w skład Yanmar Compact Germany.
Yanmar Compact Germany
W skład spółki Yanmar Compact Germany wchodzi przejęta fabryka w Crailsheim oraz centrum części zamiennych z siedzibą w Rothenburg ob der Tauber. Spółka zatrudnia w sumie ok. 450 pracowników. W portfolio kompaktowych maszyn budowlanych znajduje się obecnie 20 modeli. Yanmar posiada także inne zakłady produkcji maszyn budowlanych we Francji i Japonii.
Dealerem Yanmar Compact Germany w Polsce jest Firma ASbud Sp. z o.o. z siedzibą główną
w Katowicach i licznymi punktami sprzedaży i serwisu na terenie całego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ale przeciez z powodu braku wzrostu demograficznego i tak jest nieunikniony.
-------------------------

Nawet z wyżem demograficznym "reset" jest nieunikniony. Każdy wyż demograficzny będzie kiedyś "wyżem" emerytur do wypłacenia. A przy narastającym długu i deficycie ... zderzenie ze ścianą jest nieuchronne. Pytanie tylko kiedy i jaką formę przybierze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widze dystyngowany komentarz pana Marka to czytam wnikliwie i napisze tak; chodzi "dobrej zmianie" o to aby UE przypomniala sobie o korzeniach na ktorych wyrosla a byly to szumanowskie wartosci chrzescijanskie. A jesli chodzi o liczby i kwoty to sa sprawy niezauwazane takie jak spadek wartosci i brak rewaloryzacji emerytur odczuwalne juz przed "dobra" zmiana. Ale przeciez z powodu braku wzrostu demograficznego i tak jest nieunikniony. Moze pora skonczy z tym gadaniem ze jesli chodzi o Polske wszystko jest co nieuniknione w tym brak podatnikow posiadajacyh prace i placocych skladki emerytalne.
A propos perspektyw to prognoza pogody az do 20 lutego zapowiada mrozy zatem rzad pozbedzie sie wegla kupionego rok temu na skladowiskach kopalnianych. Jak na razie zimy sa i beda

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, same dobre wieści!!! Niedawno ogłoszono, że Daimler silniki będzie robił w Polsce (pewnie będzie dokładał do interesu z miłości do Polski), teraz będą dostępne maszyny Schaeffa, amerykańscy żołnierze są już w Polsce, stolicę będę miał większą niż Paryż...

Kochani Rodacy! Pierdołami się zajmujemy, a w sprawach kluczowych robią nas w bambuko.

Haniebna Ustawa 1066 obowiązuje, a minister Waszczykowski nawet teraz mówi, że Polska chce reformować UE. Skąd my to znamy? Jeszcze nie tak dawno naprawialiśmy inny socjalizm, tutaj w kraju, poprzez likwidowanie "wypaczeń", z wiadomym skutkiem.

Prezydent Duda obiecywał, że podniesie kwotę wolną od podatku, a premier Szydło obiecywała, że zrobi to w pierwszych 100 dniach swojego rządzenia. Tysiące przykładów jest z całego świata, że kluczowe reformy robi się natychmiast, bo potem rząd traci poparcie.

Niestety, nie wykorzystano nawet dogodnej sytuacji, gdy niesłuszny "rzepliński" Trybunał Konstytucyjny ustalił, że "tuskowa" kwota 3091 złotych jest do bani, niekonstytucyjna i rząd musi podnieść ją do tzw. wysokości minimum egzystencjalnego (wynosi dzisiaj 6504 zł); czyli, niejako z automatu, próg ten powinien być podniesiony do tej kwoty najpóźniej 30 listopada.

A co zrobił PiS? W uzasadnieniu proponowanych zmian napisał: "Posłowie PiS wnieśli do laski marszałkowskiej (chyba, o ile pamiętam, 31 października 2016 roku) projekty zmian w ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. Projekt przewiduje, że kwota wolna od podatku pozostanie na dotychczasowym poziomie 3091 złotych".

Dalej czytamy: "W celu zapewnienia podatnikom konstytucyjnej zasady pewności prawa, a w szczególności zagwarantowania prawa do uwzględnienia kwoty wolnej od podatku zachodzi pilna potrzeba podjęcia inicjatywy ustawodawczej określającej zasady obliczania w roku 2016. Szczyt Hipokryzji i popis nowomowy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, miało być :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, to czasem może być jakieś rozwiązanie:
przedsiębierna(y) i zasięrzutna(y) vs. rozrzutna(y) ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonała wiadomość !!! Kupię żonie koparkę , będzie sobie w ogródku...
Za komuny w Dzienniku Telewizyjnym podano informację że w roku 1983 co prawda zmalała produkcja kiełbasy ale za to wzrosła lokomotyw. I to była informacja z tych dobrych bo gospodarka wzrosła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.