Facebook Google+ Twitter

Marka Sony Ericsson zniknie z rynku

Szwedzki koncern Ericsson kończy współpracę z japońskim Sony w dziedzinie telefonów komórkowych, a jego 50 proc. udziałów w spółce Sony Ericsson przejmują Japończycy za ponad 1 mld euro.

 / Fot. http://www.sxc.hu/photo/1105261Sony Ericsson istnieje na rynku od 2001 r. i zajmuje obecnie szóstą pozycję na liście największych producentów telefonów komórkowych. Mocną pozycję ma też w Polsce, a modele Xperia biją rekordy sprzedaży. Dodajmy, że "twarzą" marki jest nr 1 kobiecego tenisa Caroline Wozniacki.

Szwedzki koncern decyzję o sprzedaży tłumaczy rozwojem najnowszych technologii, który sprawia, że zwykłe telefony komórkowe są zastępowane przez smartphony. Jak podaje www.dziennik.pl za agencją Reuters, obie spółki zamierzają nadal ze sobą współpracować w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej, między różnymi typami urządzeń. Na tej właśnie działalności zamierza skoncentrować się Ericsson.

Obejmując 100 proc. udziałów Sony liczy z kolei na produkcję większej liczby zróżnicowanych urządzeń, a wraz z udziałami Japończycy przejmą także szereg patentów, należących do tej pory do wspólnego przedsięwzięcia.

Zarządy obu spółek uzgodniły już wszystkie warunki umowy, która powinna zostać sfinalizowana w styczniu 2012 r. po jej zatwierdzeniu przez urzędy antymonopolowe.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żubr
  • Żubr
  • 29.10.2011 18:12

Niestety, pogoń za tanim pracownikiem powoduje takie skutki. Japonia, Chiny i szereg innych krajów dalekiego wschodu, gdzie ludzie pracują za przysłowiowego dolara, z czasem przejmą całą produkcję. Zostaniemy uzależnieni na własne życzenie... Pazerność okazała się być strzałem we własną stopę...
A u nas bezrobocie. Wykształceni młodzi ludzie pracują na "zmywaku" u zachodnich sąsiadów, albo klepią biedę w kraju bez perspektyw... Komu była potrzebna globalizacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.