Facebook Google+ Twitter

Mark(i)eting polityczny Platformy O.

O zwycięstwo w nadchodzących wyborach powalczą Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Dwa tygodnie przed wyborami największa partia opozycyjna nie ma żadnego pomysłu na kampanię i chyba nie chce wygrać wyborów.

Może sobie Donald Tusk opowiadać, jakiego to ważnego wyboru dokonają Polacy 21 października. Może mówić o swym solidarnościowym rodowodzie, może nawijać o zepsutym państwie. Rodzi się jednak pytanie: Po co? Kogo to jeszcze obchodzi?

"Spece" od marketingu politycznego w Platformie, jeżeli takowi w ogóle są, śpią niczym niedźwiedzie w czasie zimowej zawieruchy. Przez cały okres kampanii, Platforma ani na moment nie przejęła inicjatywy w debacie publicznej. Nie wyszła z żadną poważną koncepcją, a mówienie o "Wielkiej Koalicji" można tylko skwitować pustym śmiechem. To odgrzewany kotlet, który tylko pokazuje, że Platforma O. nie ma bladego pojęcia jak prowadzić skuteczną kampanię... trzecie wybory parlamentarne z rzędu. To przykre, ale muszę się zgodzić ze spotem Prawa i Sprawiedliwości, w którym pada sformułowanie, że Platforma nie ma pomysłu na kampanię. Oby druga część, mówiąca o pomyśle na rządzenie, jeśli w ogóle PO kiedykolwiek będzie sprawować władzę, okazała się nieprawdziwa.

Takich przykładów jest więcej, jak choćby usilna próba wciągnięcia do debaty premiera Kaczyńskiego. Donald Tusk został nazwany przez premiera "pomocnikiem Aleksandra Kwaśniewskiego" i dlatego Jarosław Kaczyński nie godził się na debatę z liderem PO. Wolał porozmawiać z "szefem", czyli byłym prezydentem, a obecnie twarzą kampanii Lewicy i Demokratów. Każdy szanujący się polityk po nazwaniu go "pomocnikiem" , podziękowałby Panu Szanownemu za jakąkolwiek dyskusję. Nie chcę przypominać kampanii prezydenckiej 2005, ale to głównie przez debaty "żelazny kandydat" przegrał z Lechem Kaczyńskim. Widocznie nie wszyscy uczą się na swoich błędach.

Kolejną kompromitację Platforma zaliczyła przy okazji ostatniego spotu wyborczego. Na ekranach naszych telewizorów oglądać możemy wiele scen z życia codziennego - lekarza wstającego o świcie do pracy, a także m.in. dziurawe polskie drogi. Opatrzone jest to komentarzem mówiącym, że na naszych drogach, w ostatnich dwóch latach zginęło 14 tysięcy ludzi. Statystyki pokazują jednak , że ofiar było mniej, bo ponad 11 tysięcy. Ja rozumiem, że PO chciała kiedyś robić koalicję z PiS i może mieć jakiś sentyment... ale żeby podrzucać takie prezenty na dwa tygodnie przed wyborami? Puszczać spot, który łatwo można skomentować? Nie tak powinna postępować partia, która myśli o władzy. PiS jak każde ugrupowanie walczące o głosy w wyborach, wykorzystało prezent i od razu skrytykowało Platformersów. Partia Donalda Tuska naraziła się tylko na śmieszność i kpiny ze strony wyborców, a ich klip zniknął na fali dyskusji na temat liczby ofiar na polskich drogach.

Polską scenę polityczną obiegła dziś wiadomość, że PO szuka nieprawidłowości w finansowaniu Porozumienia Centrum. Nie mam nic przeciwko temu, ale nawet jeśli Platforma znajdzie coś o czym wcześniej nie było wiadomo i wyjawi opinii publicznej porażające fakty o złym gospodarowaniu pieniędzmi, to takim chwytem niczego nie zyska. Sprawy gospodarcze są skomplikowane i zwykli wyborcy ich nie rozumieją. Trudno jest znaleźć finansową sprawę, w której w sposób czytelny można pokazać czerń i biel, a to w sytuacji PO byłoby najkorzystniejsze.

Jeśli Platforma miała ambicje przekonać niezdecydowanych, to tego typu wpadkami skutecznie ich... zniechęca. Odpowiedzialna partia, która, jak twierdzi, chce rządzić Polską i popełnia takie elementarne błędy na 14 dni przed wyborami, nie jawi się jako atrakcyjna opcja względem innych partii uczestniczących w wyborach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PO to dynamiczna partia liberalnych fachowców.
Oni zmienią Polskę na lepsze. Zarzucanie im głupoty i nieudolności przeczy rozumowi inteligenta.
Ich kampania wyborcza jest zdecydowanie najlepsza, bo po prostu musi taką być.
Może te buraki z PiS robią ją lepiej ? Kazdy rozsądny człowiek wie, ze to niemożliwe. Opiniami oszołomstwa nie ma sie co Tusk przejmować, nawet po przegranych wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.