Facebook Google+ Twitter

Markowski: Gazetę Polską oraz jej zwolenników należy oddzielić od reszty społeczeństwa

Według prof. Radosława Markowskiego podział polskiego narodu jest tak duży, że należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem w Polsce funkcjonalnego federalizmu, całkowicie oddzielającego zwaśnione strony.

"Jeżeli nie możemy razem, to przyjmijmy holenderskie rozwiązanie z ubiegłego wieku, że żyjemy w takich dwóch czy trzech filarach, w których każdy sobie rzepkę skrobie, tak jak potrafi. Ja z całym szacunkiem chcę się odnieść do tych, którzy chcą całe życie poświęcić na to żeby wierzyć, że szczątki smoleńskiego samolotu, i że tam się coś stało, mają do tego prawo. Tylko to do czego oni nie mają prawa, to jest to żeby zmuszać tych, którzy inaczej myślą,
żeby łożyli na ich w ich mniemaniu, no brednie"- powiedział profesor Radosław Markowski w Radiu Zet.

Choćby z tej wypowiedzi, widać wyraźnie, że odpowiedzialną grupą za stan wojny polsko-polskiej jest "Gazeta Polska", PiS, oraz najogólniej rzecz ujmując "polski ciemnogród". Słowa Markowskiego brzmią niezwykle znajomo. Ostatnio w podobny sposób wypowiadał się Stefan Niesiołowski, który w swoim stylu mówił o pisowskich lizusach, którzy zatruli powietrze w Polsce.

Zresztą Pan profesor mówi to wprost: "Ale jeżeli coś takiego się leje codziennie, co jest ewidentnym mijaniem się z prawdą, jest konfabulacją, iluzją i to, wie pani, to nie jest tylko tak, że my tutaj, dzisiaj kreujemy pewnego rodzaju podział. Mnie się wydaje, że ta narracja proponowana przez „Gazetę Polską” i inne tego rodzaju media, ona powoduje to, że tutaj następuje pewna dewastacja umysłów ludzkich, w ogóle socjalizacji młodego pokolenia do tego co to jest dobro publiczne, jak się w sferze publicznej zachowuje".

Dlatego nie można się dziwić, że w opinii Markowskiego to Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Nieprzypadkowo politolog odwołuje się do słynnego lotu do Gruzji, mówi o strachu młodego kapitana. Ponadto wyciąga wniosek z komunikatu szefa departamentu protokołu ("Nie ma jeszcze decyzji), że był rozkaz lądowania za wszelką cenę.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

janpadjasek
 • janpadjasek
 • 12.04.2012 14:18

O czym świadczą tego typu wypowiedzi,po prostu trudno uwierzyć że tego typu wypowiedzi wychodzą z ust profesora.Warto sprawdzić w jakiej formie ten tytuł został zdobyty.Bo przeciętnemu zjadaczowi chleba wszystkie informacje podawane przez mainstreamowe media oraz pseudo naukowców są nie do przyjęcia.Wojnę po przegranych wyborach w 2005r.rozpoczęły z PIS-em ugrupowania lewackie łącznie z PO,następnie powoływanie komisji naciskowych przepychanych kolanem swych wersji protokółów,afera hazardowa,zwolnienie Kamińskiego tylko dlatego że wykrył i upublicznił szwindle PO.Rozdział wizyt w Smoleńsku oraz jej skutki.Ukrywanie prawdy o tej tragedii,przez okres 2 lat w śledztwie nie posunęliśmy się ani na krok do przodu,w międzyczasie ludzie o prostych kręgosłupach oskarżeni zostali o zdradę narodu,ja natomiast pytam kim są ci którzy ukrywają prawdę przed narodem?Nie dopuszczono do śledztwa niezależnych naukowców,odmówiono uczestnictwa patologowi w sekcji zwłok,dowody do dnia dzisiejszego znajdują się w Rosji czy tak postępuje rząd który w tej sprawie ma czyste ręce?Drodzy profesorowie i rzeczoznawcy jeżeli macie problemy z ustalaniem bezstronnych prawd i zachowań to ludziom nie wciskajcie ciemnoty.PiS jako jedyne ugrupowanie które od początku trwa przy prawdzie którą w chwili obecnej potwierdza coraz więcej niezależnych naukowców w kraju i poza granicami,jest to jedyne ugrupowanie któremu warto zaufać chociażby z jednego prostego powodu by dokończył lustrację i raz na zawsze usunął śmiecie z Polskiej polityki.Zdrajców odesłał tam gdzie powinni znalezć się zaraz po 89r.Mącenie tych ludzi i wypowiadanie się w imieniu narodu przynosi opłakane skutki i im szybciej dokonamy tych przewartościowań tym więcej będziemy mieli korzyści.Społeczeństwo dzielone jest przez takich niby naukowców i niby polskich mediów,i niby polaków będących przy władzy.Prawda ma jedno oblicze które winno być głoszone w tym kraju a wówczas podziały nie będą miały miejsca.Do rządzenia krajem należy dorosnąć,nabrać doświadczenia i pracować dla dobra społeczeństwa i państwa.Czy likwidacja przemysłu narodowego mieści się w logice poprawności tuby propagandy POpaprańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolargol
 • kolargol
 • 08.04.2012 14:22

@Jeremi Wasowski- nie myśl tyle. Zajmij się zbieraniem psich kup.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dlatego nie można się dziwić, że w opinii Markowskiego to Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Nieprzypadkowo politolog odwołuje się do słynnego lotu do Gruzji, mówi o strachu młodego kapitana. Ponadto wyciąga wniosek z komunikatu szefa departamentu protokołu ("Nie ma jeszcze decyzji), że był rozkaz lądowania za wszelką cenę."

Słuchałem tej rozmowy i nie odniosłem wrażenia, że "w opinii Markowskiego to Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską". Nie chciałbym Autorowi zarzucać tendencyjnej nadinterpretacji.
Powiem tylko, że nie zawsze warto oskarżać kogoś o to, że nazwał nas złodziejem tylko dlatego, że krzyczał:"Łapać złodzieja!"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 05.04.2012 20:47

Musi być kiepsko w jedynie słusznej PO,gdy takie lemingi jak markowskie szarżują na otwarty ogień.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 05.04.2012 17:16

Ja mam lepszy pomysł od prof. Markowskiego - otóż wysłał bym tych co są dziś przy władzy; wraz z sympatykami
do Rosji bez prawa powrotu !Pomysł jest prosty i bardziej praktyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
 • Jacek
 • 05.04.2012 16:12

Gazety Sakiewicza okradają swoich czytelników a Rydzyk namawia do kupowania. Jak można wciskać ciemnotę tym starym ludziom . Ludzie z głową na karku i myślący tego tabloidu nie kupią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jeremi Wasowski
 • Jeremi Wasowski
 • 05.04.2012 14:58

A może Profesorek Markowski proponuje wprowadzenie Stanu Wojennego?? teraz jak grunt pod nóżkami się pali ,to każdy wariant jest dobry,by wystraszyć społeczeństwo. A może profesorka na badania by wysłać??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.