Facebook Google+ Twitter

„Maroko – Ziemia Czerwona”

Już 1 marca (tj. sobota) w Żywcu będzie można poczuć magię Maroka. A wszystko to za sprawą kolejnego spotkania w ramach projektu „Rozkręć Wiarę”. Tym razem zaproszona została Martyna Łukasiak, która na co dzień pracuje i mieszka w Maroku.

 / Fot. Rozkręć Wiarę to ewangelizacyjny projekt, który w ostatnim czasie ciągle się rozwija. W ramach tej inicjatywy odbywają się wyjazdy do filharmonii, przedstawienia teatralne i przede wszystkim wyprawy rowerowe. W ubiegłym roku uczestnicy dotarli na rowerach do Rzymu w kilku grupach. Najdłuższa trasa wiodła przez Bałkany. Aktualnie śmiałkowie przygotowują się do kolejnego, wakacyjnego wyjazdu. Tym razem na celowniku znalazła się Fatima i… Maroko.

– Oprócz treningów fizycznych trwają przygotowania duchowe. Stąd pomysł, by zorganizować cykl spotkań z niezwykłymi osobami. Miesiąc temu widzieliśmy się z pielgrzymami, którzy pieszo dotarli do grobu św. Jakuba. A teraz czeka na nas kontynent afrykański! Spotkamy się dokładnie w sobotę 1 marca. Najpierw o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w żywieckiej konkatedrze NNMP, a następnie przeniesiemy się do auli Domu Katolickiego przy ul. Zamkowej 12, by o 19.30 rozpocząć spotkanie pod nazwą „Maroko – Ziemia Czerwona – tam też stąpali święci”. – mówi ks. Grzegorz Kierpiec, twórca projektu i pasjonat wypraw rowerowych.

Martyna Łukasiak na co dzień mieszka i pracuje jako przewodnik po Maroku. Opowie o swoich doświadczeniach i ciekawostkach marokańskich. Odbędzie się także wspólne parzenie herbaty.

Więcej na www.rozkrecwiare.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.