Facebook Google+ Twitter

Mars Festiwal, czyli święto ludzi o szerokich horyzontach

Dokładnie w 50. rocznicę wystrzelenia pierwszego sputnika ruszył zegar, który odmierza czas do pierwszego w Polsce festiwalu popularnonaukowego o nazwie Mars Festiwal.

Oficjalny baner Mars Festiwalu / Fot. Łukasz WilczyńskiW dniach 27 - 28 października, w centrum konferencyjnym EC Kraków, odbędzie się pierwsza edycja imprezy o nazwie Mars Festiwal. Organizatorem imprezy jest polski oddział stowarzyszenia The Mars Society. Na stronie internetowej Festiwalu wystartował zegar, odliczający czas pozostały do otwarcia Festiwalu. Jego uruchomienie nastąpiło dokładnie w 50. rocznicę wystrzelenia pierwszego Sputnika, co miało miejsce 4 października 1957 roku.

Głównym celem Festiwalu jest przybliżenie szerokiej publiczności tematyki Marsa i korzyści wynikających z jego eksploracji. W programie przewidziano dyskusje na temat przyszłości polskich projektów astronautycznych, pokazy prawdziwych skał marsjańskich, a także prezentacje sprzętu astronomicznego, robotów, programów komputerowych oraz literatury. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć także filmy dokumentalne o Marsie, w tym po raz pierwszy w Polsce głośny „The Mars Underground”, który James Cameron określił jako „manifest nowej kosmicznej rewolucji”.

Mars Society Polska jest oddziałem międzynarodowej organizacji Mars Society, która postawiła sobie za cel promowanie idei badań planety Mars i załogowych lotów na Marsa. Organizacja skupia kilka tysięcy osób z całego świata, w tym tak prominentne osobistości jak Robert Zubrin (prezes) oraz James Cameron (reżyser filmowy, m.in. twórca „Titanica”).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

plus za info. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.