Facebook Google+ Twitter

Mars Volta, Johnny Greenwood i New Order na Openerze!

Spadkobiercy Joy Division z elektronicznym tanecznym graniem, wizjonerzy gitarowej muzyki i jeden z najlepszych kompozytorów współczesnych ścieżek filmowych - New Order, Mars Volta i Greenwood wystąpią w lipcu w Gdyni.

 / Fot. Penderecki i AuksoMars Volta to amerykański zespół, który po pierwszej płycie przeistoczył się w legendę eksperymentalnej sceny muzycznej. Kompletne zaskoczenie, jakim było "De-Loused in the Comatorium", wbiło muzyków At The Drive In prosto w kanony rocka. A zarazem ich fantastyczne pomysły sprawiały, że kompozycje Mars Volty wybiegały daleko poza i ponadto schematy rockowe. Pierwsze koncepcyjne, rozdmuchane do granic możliwości albumy Mars Volty po prostu rzucały słuchaczy na kolana, przenosząc ich w nowe światy, pokazując nieziemskie możliwości dźwięku. Później złagodzili nieco tony i wypolerowali kompozycje, tworząc płyty, które starym fanom sprawiły lekki zawód. A teraz po trzech latach milczenia wracają z nowym materiałem zatytułowanym „Noctourniquet” i trasą koncertową. Mówi się, że wrócili do formy sprzed lat...Gdyby ktoś się jednak zmęczył i zniechęcił Mars Voltą, a jednak dalej miał / Fot. Mars Volta ochotę na legendy - jest jeszcze kilka możliwości. Na przykład New Order, czyli zespół utworzony przez muzyków Joy Division, który tylko nawiązaniem do zimnej fali przypomina pierwsze dokonania. Muzycy New Order odeszli bowiem od koncepcji surowego, gitarowego grania i poszli w bardziej taneczne rejony, w których sprawdzili się fantastycznie. New Order obrosło we własne mity i wpisuje się na listę absolutnych konieczności tegorocznego Openera.

A kto nie był na Europejskim Kongresie Kultury, będzie miał okazję doświadczyć niezwykłej przygody w wydaniu dwóch wielkich kompozytorów - bo Penderecki znów spotka się z Greenwoodem. Kompletnie niespodziewana na Open'erze konwencja, potężna orkiestra i dużo trudnej, innowacyjnej muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.