Facebook Google+ Twitter

Mars w opozycji : Czerwona Planeta widoczna gołym okiem

8 kwietnia o godz. 23:04 Mars znajdzie się w opozycji do Ziemi. Odległość między planetami wyniesie około 93 mln km. Taka okazja zdarza się średnio co 760 dni.

Mars znajduje się w opozycji do Ziemi / Fot. By NASA and The Hubble Heritage Team (STScI/AURA) [Public domain], via Wikimedia CommonsOpozycja Marsa jest rutynowym zjawiskiem, podczas którego odległość między tą planetą a Ziemią jest najmniejsza. Czerwona Planeta świeci bardzo jasno, a jej rozmiary są ogromne. Dla wszystkich, którzy interesują się gwiazdami, oraz układem słonecznym jest to najlepszy czas do prowadzenia obserwacji.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, do opozycji dochodzi co 760 dni, czyli mniej więcej co dwa lata. Zjawisko to będzie można zaobserwować już dziś około godziny 23:04.

Co można zauważyć przez teleskop? Na pewno zauważalna będzie zwiększona wielkość Czerwonej Planety. Ponadto, będzie ona wyglądać jak jasna gwiazda o czerwonej barwie, która wzejdzie po zachodzie Słońca. Mars znajdzie się w niskim położeniu nad południowym horyzontem. W efekcie będzie go można dostrzec również gołym okiem np. nad dachami naszych domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

a propos Marsa- Moj Pan i Władca też jest w opozycji , a że o kremie przeciw słońcu zapomniał to też jest czerwony, co widać nawet przez chmurne czoło . ;)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akuratnie dzisiaj przed samym wieczorem niebo zakryły ciężkie, deszczowe chmury.
Co za przykrość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedługo spadnie na Ziemie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzdzdzdzdz...! Strach patrzeć na to, co się dzieje. Mars przegląda się w wodach Babilonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.