Facebook Google+ Twitter

"Marsz gniewu milionów" w Egipcie. Bractwo Muzułmańskie wzywa zwolenników

Bractwo Muzułmańskie zwołuje zwolenników do organizacji "marszu gniewu milionów". Antyrządowe protesty mają odbyć się nie tylko w Kairze, ale w całym kraju. "Mimo że odczuwamy ból i żal z powodu straty naszych męczenników, ostatnia zbrodnia sprawców zamachu stanu wzmogła naszą determinację, by z nimi skończyć" - poinformowało Bractwo.

 / Fot. EPA/AHMED HAYMANPo likwidacji obozu popleczników prezydenta Mohammeda Mursiego, w Egipcie zginęło 638 osób. Bractwo Muzułmańskie twierdzi, że ofiar jest jeszcze więcej, 2 tysiące, i nawołuje do kolejnych protestów. Po południu ma odbyć się "marsz gniewu milionów", będący wyrazem sprzeciwu przeciwko rządowi tymczasowemu.

"Skończymy ze sprawcami zamachu stanu"

Pochód ma wyruszyć z meczetów w Kairze i zmierzać do placu Ramsis. "Mimo że odczuwamy ból i żal z powodu straty naszych / Fot. EPA/AHMED HAYMAN męczenników, ostatnia zbrodnia sprawców zamachu stanu wzmogła naszą determinację, by z nimi skończyć" - poinformowało Bractwo Muzułmańskie. Według organizacji, armia Egiptu dokonała w lipcu zamachu stanu, odsuwając od władzy prezydenta Mursiego. Mohammed Mursi jest członkiem Bractwa Muzułmańskiego.

ONZ i Obama potępiają

Rada Bezpieczeństwa ONZ wystosowała komunikat, nawołujący do pilnego zaprzestania przemocy i pojednania narodowego. Wydarzenia w Kairze potępił również prezydent USA Barack Obama. Poinformował przy tym, że amerykańsko-egipskie manewry wojskowe, które miały odbyć się we wrześniu, zostają odwołane.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A jak wygląda kolebka demokracji np.: wg Snowdena.
Nie chodzi o idee lecz o możliwość kontroli. Boli nas, gdy takiej nie mamy? Czy USA sprawują ją w moim imieniu?
Jeszcze chciałbym wiedzieć co konkretnie ma być pod moją kontrolą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cud prawdziwy, że wojskowi przejęli władzę i zatrzymali proces islamizacji Egiptu. To państwo w rękach fundamentalistów to by była klęska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Europa nie stwierdziła oficjalnie, że doszło do zamachu stanu, tak jak to zrobiła Turcja.
USA są w rozterce moralnej, choć taki obrót rzeczy chwilowo koi.
Zabicie kilkuset ludzi to kilkuset męczenników. A przecież czasami wystarczył jeden. Wydaje mi się że celowo doprowadzono do mocnej polaryzacji w społeczeństwie. By wygrał ten trzeci - armia.
Wygrał też Izrael.

Turyści wciąż mogą spać spokojnie w uzdrowiskach nad Morzem Czerwonym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.