Facebook Google+ Twitter

Marsz LPR: Tusk, Rokita niechaj zmyka!

Uczestnicy "Marszu Białej Róży" usłyszeli, że Liga Polskich Rodzin jest zwornikiem koalicji i nie jest już młodszą siostrą PiS, bo zdobyła moralne prawo do współrządzenia krajem.

Wojciech Wierzejski przed gmachem Sejmu. Fot. Mateusz AleksandrowiczPierwsi uczestnicy "Marszu Białej Róży" zorganizownego przez Ligę Polskich Rodzin, pojawiali się pod gmachem Sejmu, jeszcze przed godziną 11. Manifestanci spod parlamentu mieli ruszyć placem Trzech Krzyży i ulicą Nowy Świat, aż pod gmach Narodowego Banku Polskiego.

– Dostaliśmy informację, że autokary z naszymi przyjaciółmi z całej Polski utknęły w korku. Mamy więc chwilę, aby przećwiczyć dwa podstawowe hasła – grzmiał przez mikrofon spiker. – Powtarzajcie za mną! – Tusk, Rokita niechaj zmyka! Zgoda buduje!

Kilka minut przed dwunastą na postawiony przed Sejmem podest, wspiął się marszałek Sejmu Marek Kotlinowski. – Szanowni państwo! Zgoda buduje. Liga Polskich Rodzin jest zwornikiem koalicji. Dotrzymujemy słowa! Chcemy zmian! Chcemy lepszej Polski! Chcemy, aby ci którzy wyjechali, do nas wrócili i tworzyli nowoczesne miejsca pracy!

Chcemy lustracji, dekomunizacji, jawności życia publicznego i aby Polak był gospodarzem na polskiej ziemi! – zadeklarował z trybuny Wojciech Wierzejski, kandydat Ligi na prezydenta Warszawy.

– Pozdrawiamy Platformę Obywatelską! Pozdrawiamy tysiąc zebranych na placu Piłsudskiego, prawie tysiąc. Pozdrawiamy ich! - rozpoczął szyderczo wicepremier Roman Giertych swoje wystąpienie przed Sejmem.

Roman Giertych przemawia do zgromadzonych na Wiejskiej. Fot. Mateusz Aleksandrowicz– Tylko Liga Polskich Rodzin w tym czasie zawieruchy potrafi wykazać odpowiedzialność! Liga Polskich Rodzin nie jest już młodszą siostrą Prawa i Sprawiedliwości. Zdobyliśmy moralne prawo przez ten rok, aby współrządzić krajem! – dodał Giertych.

– Ruszamy teraz pod NBP. Nie po to, by obalić prezesa Balcerowicza. Jego zmienimy w Sejmie. Chcemy mu tylko pokazać, że jego czas się kończy! – zakończył swoje wystąpienie szef LPR-u.

Według szacunków przywódców Ligi, w "Marszu Białej Róży" wzięło udział około 6 tysięcy osób. Liczba ta jest jednak mocno zawyżona. Według danych Komendy Stołecznej Policji wraz z Romanem Giertychem demonstrowało około 2 tysięcy osób.

Około godziny 12.35 sympatycy partii Giertycha ruszyli z ulicy Wiejskiej w stronę Świętokrzyskiej, gdzie znajduje się główna siedziba Narodowego Banku Polskiego. Demonstrantów poprowadził sam wicepremier i minister edukacji Roman Giertych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

nawiedzeni-chorzy na wladze!!!Myslalem ze tylko PIS jest nawiedzony,ale okazuje sie ze odbilo totalnie LPRowi!Gdyby Pis zrzucil ten rzep to zostaloby-mala chalasliwa grupka--ale PIS tego nie zrobi.....,wymaga tego dobro P A N S T W A!!!Smieszne prawda????

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • x x
  • 07.10.2006 17:26

Biedne te dzieci z LPR-u :-/ Pewnie już podstawowe pranie mózgu przeszedły... Pewnie skończą tak ja te co zbierały podpisy pod listami :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.10.2006 17:18

Płomnienistą mowę ministra Giertycha pozostawie bez komentarza :-/ PS: Witamy nowego redaktora...

Komentarz został ukrytyrozwiń

przemówienia Giertycha słuchałem u babci... jedyne słowa, które cisnęły się mnie i mojej babci na usta to... żenada :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.