Facebook Google+ Twitter

"Marsz miliona" w Kijowie. Domagają się usunięcia Janukowycza i rządu

W Kijowie wyruszył antyrządowy marsz, nazwany przez opozycję "wiecem narodowym". Może w nim wziąć udział nawet milion osób. Protestujący domagają się ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza i ustąpienia rządu.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKOZ Majdanu wyruszył marsz. Opozycja szacuje, że może wziąć w nim udział nawet milion osób - jeśli te przewidywania się potwierdzą, będzie to największa demonstracja od początku eurorewolucji na Ukrainie.

Ludzie zbierali się na placu już w nocy. Śpiewali, słuchali muzyki, jedni grzali się przy koksownikach, inni gromadzili w sali koncertowej w Pałacu Październikowym, gdzie zorganizowano noclegownię.

Manifestujący domagają się ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza oraz odwołania rządu. "Chcemy żyć w nowoczesnym państwie i będziemy o to walczyć" - powiedział Witalij Kliczko. Władze obawiają się, że dojdzie do zamieszek, dlatego specjalne oddziały milicji Berkut będą dziś chronić siedzibę prezydenta. Na ulice wyjechały wozy bojowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witalij Kliczko to inteligentny Bokser - wielokrotny mistrz świata , niepokonany wciąż , ale w polityce jest jeszcze początkującym , ale idąc jego słowami to pewne że bez rozlewu krwi się nie odbędzie i nie widzę pokojowego załatwienia przyszłości Ukrainy , nic się nie stanie . Powinien wykorzystać swoja inteligencje i stalowe nerwy i droga, dyplomatyczna, doprowadzić do okrągłego stołu . Życzę Ukrainie pokojowego dogadania się , CO DO SWOJEJ PRZYNALEŻNOŚCI . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.