Facebook Google+ Twitter

Marsz Niepodległości będzie miał własną straż. Szkolili ją żołnierze Legii Cudzoziemskiej?

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" zgłosiło 14 października w warszawskim ratuszu zgromadzenie publiczne. 11 listopada czuwać nad marszem ma specjalna straż, przeszkolona przez byłych żołnierzy Legii Cudzoziemskiej i Grom.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiStraż działała już w zeszłym roku - przypomina dzisiejsza "Gazeta Wyborcza", ale nie była skuteczna. W tym roku władze stowarzyszenia postanowiły wyszkolić jej członków. Z pomocą rzekomo przyszli byli żołnierze Grom i Legii Cudzoziemskiej. Jakie zadanie ma straż marszu? Demaskować policjantów w cywilu i chronić uczestników.

Fakt powołania straży potwierdził wcześniej Krzysztof Bosak. "Straż będzie wykonywać polecenia przewodniczącego zgromadzenie w ramach ustawy" - mówił.

W ratuszu zgłoszono, że w marszu weźmie udział 50 tys. osób. Prezes stowarzyszenia, Witold Tumanowicz, powiedział, że na trasie nie ma Stadionu Narodowego, gdzie odbędzie się szczyt klimatyczny ONZ, w którym wezmą udział przedstawiciele prawie 200 krajów.

W zeszłorocznym marszu Niepodległości 176 osób doprowadzono do jednostek policji, 21 zatrzymano. Trzech policjantów trafiło do szpitala, a 22 odniosło rany. Straty policji wyniosły 64 tys. złotych. Uszkodzono osiem radiowozów. Ratusz szacował, że stracił 20 tys. zł, a 30 tys. sprzątało doprowadzenie do ładu uli Warszawy. Rannych zostało 16 uczestników marszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

I pisze to człowiek który uważa Sowietów za wyzwolicieli :) Idiotów nie sieją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, nie rozumiem Pańskiego komentarza. Tym bardziej, że moja opinia jest czytelna, zrozumiała (dla tych co przeczytają artykuł) i wysłana pod adres "rozbójników"
Straty sięgające blisko 100 tys. złotych (nie wliczając kosztów leczenia rannych), tak ma wyglądać Święto Niepodległości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan te słowa kieruje do grupki ludzi, którzy wywołali zamieszki (wśród której był przynajmniej jeden policjant, członkowie antify i zidiociała część narodowców). Blisko 100 tys. osób spokojnie, z flagami, przeszło ulicami Warszawy, upamiętniając należycie nasze największe święto.

Bo jeżeli Pan te słowa skierował do wszystkich uczestników marszu, to warchołem jest Pan. Mam nadzieję, że tak nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan napisał ten komentarz odnośnie Marszu Niepodległości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak niepodległość mogą święcić jedynie pseudopolacy. Kto to widział, żeby w tak wielkim dniu, najważniejszym narodowym święcie, robić taki rozpiździaj? Do tego jeszcze spora grupa rannych. Widać brakuje już tylko ofiar śmiertelnych, by dopełnić obrazu warcholstwa.
Czy w Państwie prawa, jakim chce nazywać się nasz kraj, nie sposób zastosować takich prewencyjnych metod, by zwyczajne bandziorstwo nie mogło rozwinąć skrzydeł?

Dlaczego ojciec, matka, dziecko ma się bać o zdrowie swoje i swoich najbliższych chcąc uczcić w marszu niepodległość swojego kraju?
Proponuję wykorzystać nadmiar testosteronu przy pracach społecznych wymagających siły. Na pewno takie się znajdą. W Polsce jest dużo do zrobienia (antonim wyrażenia rozpieprzenia)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.