Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

63 miejsce

Marsz Niepodległości. Kaczyński: Ten marsz nie zakończy się awanturą

13 grudnia ulicami Warszawy przemaszerują uczestnicy marszu Niepodległości i Solidarności na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Chcą oni uczcić ofiary stanu wojennego i wyrazić sprzeciw wobec polityki zagranicznej rządu Donalda Tuska.

Marsz Niepodległości odbędzie się 13 grudnia, czyli w 30. rocznicę stanu wojennego. Marsz ma wyruszyć o godz. 18 z Placu Trzech Krzyży i przejść przed pomnik Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Organizatorzy podkreślają, że celem marszu ma być uczczenie ofiar stanu wojennego oraz wyrażenie sprzeciwu wobec działań polskiego rządu, które zmierzają ograniczenia polskiej suwerenności.

Znani zachęcają do udziału

Do udziału w marszu zachęca córka śp. pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. "Nie bądźmy obojętni. Spotkajmy się w Warszawie" - apeluje Marta Kaczyńska.

Czytaj także: "Marsz Niepodległości". Jeszcze patriotyzm czy już anarchia?

Marsz popiera też Rafał Ziemkiewicz. "Narodowa suwerenność to nie poetycka fanaberia ani anachronizm. Narodowa suwerenność jest nam potrzebna, żebyśmy mogli się rozwijać, bogacić, mieć pewność, że naszym dzieciom będzie się żyć lepiej niż nam. Nie umożliwi tego Polakom, nie zadba o nich i nie obroni ich praw nikt inny, tylko wolne państwo polskie. Jeśli ktoś namawia, żebyśmy się go wyrzekli, licząc na opiekę państwa polskiego lub struktur międzynarodowych, to albo jest głupcem, albo kłamie. Aby te głupstwa lub kłamstwa nie pozostawały bez odpowiedzi, musimy swoje poparcie dla niepodległości i suwerenności manifestować jak najusilniej. Dlatego popieram ideę marszu"- apeluje na stronie www.marsz13grudnia.pl publicysta.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

doPiSek
 • doPiSek
 • 13.12.2011 16:28

Mieliśmy władzę narzuconą .Rządy były w Moskwie .Od zawsze marzyliśmy o uwolnienie spod tego jarzma . Byliśmy za to życzliwym społeczeństwem , mimo wszystko stosunki międzyludzkie były super. Wszyscy jechaliśmy na jednym wózku i tęskniliśmy za wolnością . Zrywy wolnościowe co jakiś czas dawały nadzieję . I stało się ,komuniści oddali władzę i wróciliśmy do świata demokratycznego. Mamy wolność , suwerenność , jesteśmy w strukturach europejskich .Dziś jedynie słuszna partia to wszystko depcze .Wmawia narodowi rzeczy absurdalne , organizują marsz niepodległości . Pytam , kto nam zagraża [ nie przyjmuję słów Kaczyńskiego "może być zagrożona suwerenność" ] wśród przyjaciół ? Czy pan Kaczyński chce powrotu stanu wojennego i wojny Polsko-polskiej ?Jak można wyprowadzać ludzi na ulicę bo ma problemy z własną partią ? Jak można frustracje 6 -ej przegranej wylewać na demokratyczne wybrane władze ? Jak można oczywiste fakty interpretować w-g potrzeby politycznej i straszyć ludzi ? Panie Kaczyński , czy chce pan być Jaruzelskim XXI wieku ? Ciągle podpala pan Polskę - po co ? Może zwyczajnie postara się pan wygrać wybory ? To jedyna droga do zaspokojenia pana żądzy władzy i zemsty. Póki co , prosimy o uszanowanie ofiar stanu wojennego i nie być tak egoistycznym!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 12.12.2011 21:56

Kaczyński chce zawłaszczyć 13 grudnia , Jaruzelski i Kiszczak dostali prezent od prezesa . Media zajmą się marszem a tak istotna rocznica dla zniewolonej Polski zejdzie na drugi plan. Kaczyński chce dorównać popularności negatywnej juncie wojskowej . To bezwzględny cyniczny mały człowiek , który chce być wielki ale mu nie wychodzi. Na Wawelu miejsca zajęte!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiS
 • doPiS
 • 12.12.2011 20:31

@ nie kat , w Boże Narodzenie Jarek będzie chodził z szopką pod postacią osła

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie kat
 • nie kat
 • 12.12.2011 18:25

Kolejna zadyma obrońców Krzyża i Szubienicy, a może jeszcze w Boże Narodzenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Led
 • Led
 • 12.12.2011 08:40

jak w poprzedniej kadencji PiS będzie co chwilę maszerował, protestował, czcił poległych i wymyślał inne historie tylko po to by nic nie robić. dziękujemy Ci Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
 • Sumienie Narodu
 • 11.12.2011 22:40

tyNaród Dzisiaj 22:31
o co ci chodzi synek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
AAA
 • AAA
 • 11.12.2011 22:01

ad rem Dzisiaj 19:55 "Czasami zastanawiamy się z rodziną kogo reprezentuje PiS i pod czyimi auspicjami działa."

no i co? jak nie dochodzicie do żadnego wniosku to "robicie" drugą flaszkę, potem trzecią i następne.
aż mama z ojcem padają pod stół,
a wy idziecie "na miasto" obić pisiakom mordy.

brawo zuchy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 11.12.2011 21:55

"Kaczyński: Ten marsz nie zakończy się awanturą"

Panie Kaczyński.
TO TYLKO PANA NADZIEJA I POBOŻNE ŻYCZENIE.
Ale jest jeszcze coś takiego jak Tusk i jego psy.
już szczekają na W24.
ślina z pysków im cieknie. czekają na was (w bocznych ulicach), na czas patriotycznego marszu..

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiS
 • doPiS
 • 11.12.2011 20:10

Pan Kaczyński będzie świętował na marszu drugą rocznicę podpisania Traktatu Lizbońskiego - też go Lech Kaczyński podpisał 13 grudnia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jura
 • jura
 • 11.12.2011 20:09

jak zech kaczorowol kolo maszerowa szczeki na mie piesaly swiyczaczek pieknie swiyczaczkowol jo ucieki przez plocieki targi zech sie pogalatol

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.