Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25785 miejsce

Marsz Niepodległości okiem uczestnika. Bez cenzury

Do napisania poniższego teksu skłoniła mnie ilość bzdur wylewających się od wczoraj z mediów. Pewnie naiwnie zakładam, że kogoś zainteresuje relacja uczestnika marszu.

By opisać to, co się wydarzyło 11 listopada, należy poruszyć kilka kwestii.

Po pierwsze, kwestia "kolorowej blokady". Uczestnicy Marszu Niepodległości głośno mówili o tym, ze gdyby to była blokada narodowców, lub, nie daj Boże, kibiców, zostałaby rozpędzona w kilkanaście minut. Tutaj nic takiego nie miało miejsca. Mamy więc nie pierwszy już raz równych i równiejszych.

Po drugie, kwestia zachowania. Dlaczego media nie mówią o tym, że zamieszki sprowokowali "antyfaszyści", rzucając butelkami, balonami z farbą etc. w tłum, a następnie atakując członków jednej z grup rekonstrukcyjnych, co wywołało pierwsze starcia.

Kwestia trzecia. Fatalna koordynacja policji. Wiele razy można usłyszeć o różnych ćwiczeniach policyjnych na wypadek zamieszek etc. Wygląda na to, że nauka idzie w las, a policja bawi się w blokujących marsz, bo jak inaczej nazwać przetrzymywanie pod Warszawą autokarów, zmierzających na marsz i częstowanie wychodzących z tychże autokarów gazem? Wybuchły zamieszki. Gdzie wtedy podziała się wiedza z ćwiczeń, skoro armatka wodna lała na oślep? Podobnie używany był gaz, o czy mógł przekonać się Pan Korwin-Mikke.

Dalej. Policja twierdzi, że wyłapywała na trasie marszu osoby wyglądające na kibiców. W związku z tym mam kilka pytań: jak trzeba wyglądać, by być kibicem oraz od kiedy bycie kibicem jest niezgodne z prawem? By zakończyć wątek policyjny, spytam, czy policjanci, krzyczący pod koniec marszu "rozejść się k***a" wystawili sobie potem mandaty?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

Robert
  • Robert
  • 08.02.2012 09:17

Bartłomiej Kowalewski Dzisiaj 08:56 ,nie masz racji!!
Na tym portalu kasują (tak po prostu)teksty nie po myśli autora n p.Kraszewskiego , Wieczorek , Konopki!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Relacja z jakiegoś zdarzenia przeważnie zależy od nastawienia osoby która ją sporządza. Jeśli jest to zwolennik będzie widział to co jest w jego rozumieniu pozytywne, jeśli przeciwnik zobaczy same negatywy.
Media jakie są każdy widzi, w zasadzie tylko w serwisach społecznościowych między innymi takich jak nasz można napisać coś od siebie.
Tu nie jesteśmy zależni od pracodawcy, bo w każdej chwili możemy odejść bez prawno finansowych konsekwencji.
Wielu dziennikarzy, reporterów i innych autorów nie logując się daje tu upust swojej frustracji. Niech się cieszą że maja taka możliwość, to też można uznać za polemikę choć tak trochę z za węgła !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałeś Michale prawdę - przybliżyłeś w swojej relacji rzeczywistość tego marszu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pozdrowieniami dla fanów partii miłości:
http://www.youtube.com/watch?v=_Qxy40ejezE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan wybaczy ale media amerykańskie to oaza wolności w porównaniu z polskimi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale... Żarty Pan sobie stroi? Przecież teraz są takie wszystkie media na całym świecie. Nasze to i tak jest nadal wysepka obiektywności w morzu interesów...
Przykładowo amerykańskie media miesiącami pokazywały zagrażającą całemu światu broń znajdującą się w Iraku żeby przekonać tamtejsze społeczeństwo, że interwencja jest słuszna. I co? Czy ktoś za te oczywiste kłamstwa je teraz bojkotuje albo procesuje się z nimi? Media piszą to co im wygodnie, a co drugi artykuł coś człowiekowi wmawia niezależnie od tematyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie warto dodać, że wyborcza wydała osąd zanim rozpoczął się marsz nie wspominając już o tym, że nawoływała do jego bojkotu. Z prasą ma to niewiele wspólnego z partyjną gazetką już tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto też zajrzeć do relacji świadka: http://lukaszwarzecha.salon24.pl/
Gdyby były inne trasy i inny czas poszczególnych manifestacji Gazeta Wyborcza nie mogłaby wskazywać światu kto winien. A prawa Geobelsa (niestety wciąż aktualne) są takie jakie są: czyli wielokroć powtórzony fałsz staje się prawdą. Na tym wciąż bazują media, które z rzetelnością nie mają wiele wspólnego. Nie dziwota, że skoro prokuratura i sąd nie widzi nic zdrożnego w kłamstwie to ludzie sami palą wozy transmisyjne. Czyja to wina? Czy tych co podłożyli ogień? Do takiej anarchi doprowadziły media budujące swoją siłę nie w oparciu o prawdę lecz manipulując i fałszując rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305838_10150391008964424_321264489423_7976111_1194308639_n.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dMtE2cCBWz4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.