Facebook Google+ Twitter

Marsz Niepodległości trwał, choć go rozwiązano. "Świstek Ratusza nas nie zatrzyma" [NA ŻYWO]

50 tysięcy osób maszeruje ulicą Marszałkowską. Przy ulicy Skorupki doszło do pierwszych przepychanek. W stronę funkcjonariuszy poleciały butelki oraz koktajle Mołotowa. Spłonęły dwa samochody, nieznani sprawcy podpalili również tęczę na placu Zbawiciela oraz budkę policji przy Ambasadzie Rosji. Na prośbę policji, po godzinnych zamieszkach Ratusz rozwiązał marsz.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakGodz. 18:21: Na Agrykoli zaplanowany jest wiec, niezależny od marszu.

Godz. 18:12: "Rozwiązanie marszu to decyzja idiotyczna. Policja nie wyciągnęła wniosków z poprzednich lat" - stwierdził Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

Godz. 18:03: Na ulicy Belwederskiej funkcjonariusze policji z dwóch stron otoczyli uczestników marszu. Próbują ich w miarę bezpiecznie odprowadzić na Agrykolę.

Godz. 17:52: Mimo decyzji Ratusza, marsz jest kontynuowany. Pochód dociera do placu Na Rozdrożu.

Godz. 17:43: "Żaden świstek z Ratusza nie zatrzyma pochodu patriotycznych Polaków" - tak decyzję o rozwiązaniu marszu skomentował Artur Zawisza, współorganizator Marszu Niepodległości.

Godz. 17:38: Funkcjonariusze apelują do dziennikarzy, aby opuścili centrum miasta. "Policja wzywa przedstawicieli mediów, kobiety w ciąży o opuszczenie rejonu działań policji" - słychać z głośników.

Godz. 17:34: "Uwaga, tu policja. Na podstawie przepisów prawa wzywa się uczestników marszu o zachowanie zgodne z prawem" - rozlega się w głośnikach na ulicy Spacerowej. "Przypominamy, że policja nie ponosi odpowiedzialności materialnej za szkody powstałe w wyniku zamieszek".

Godz. 17:30: Z najnowszych informacji wynika, że rannych zostało czterech funkcjonariuszy policji.

Godz. 17:25: Na teren Ambasady Federacji Rosyjskiej kibole rzucają petardy oraz race. W tym momencie zgromadzenie jest już nielegalne - przypominamy, że marsz został oficjalnie rozwiązany.

Godz. 17:17: Komenda Główna Policji poinformowała, że kibole podpalili budkę policji przed Ambasadą Rosji przy ulicy Spacerowej.

Godz. 17:14: "Samo podjęcie działań policyjnych wśród uczestników nie jest proste" - mówi insp. Mariusz Sokołowski. "Liczyliśmy na to, że kominiarki będą ściągane przez organizatora. Wydaje się, że on niestety nie poradził sobie z sytuacją" - kontynuuje.

Godz. 17:11: "Ratusz oficjalnie rozwiązał marsz. Taką decyzję postulowała policja" - informuje Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

Godz. 17:08: "Na miejscu są grupy kiboli, które nie przyszły świętować ze wszystkimi, tylko robić to, co widać na zdjęciach i ekranach telewizorów. Ci ludzie sami nie wiedzą, czego chcą. Tak naprawdę chodzi im tylko o rozrabianie" - mówi Mirosław Jastrzębski, ekspert ds. bezpieczeństwa z City Security.

Godz. 16.58: "Spalenie tęczy jest naganne, ale mam nadzieję, że po raz trzeci miasto nie właduje w nią pieniędzy" - skomentował to wydarzenie Janusz Korwin-Mikke.

Godz. 16.54: "Nawet jeśli komuś ta tęcza przeszkadzała, bo stanowi symbol środowisk homoseksualnych, mógł to pokazać inaczej. Teraz wielki płomień w centrum miasta jest jednoznaczny. Kojarzy się z nazistami, którzy palili książki" - powiedział Piotr Gadzinowski na antenie Polsat News.

Godz. 16:45: Komenda Główna Policji poinformowała, że dwóch policjantów zostało rannych. Kilkanaście osób już Spalona instalacja "Tęcza" na placu Zbawiciela w Warszawie / Fot. PAP/Grzegorz Jakubowskizatrzymano.

Godz. 16.37: Sprawcy znajdowali się na dachu budynku przy ul. Skorupki. Stamtąd rzucali kamieniami i kostką brukową w uczestników marszu oraz policję.

Godz. 16.26: "Apelujemy do organizatora, aby jego służby działały właściwie. Przypominamy, że to jest jego obowiązek" - mówi Marcin Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Godz. 16.22: Nieznani sprawcy podpalili tęczę na placu Zbawiciela. Nad ulicą Marszałkowską krążą helikoptery.

Godz. 16.15: Według Lecha Marcinczaka z TVN Warszawa, przy ulicy Skorupki spłonął samochód.

Godz. 16.10: W centrum Warszawy słychać huk petard oraz salwy wystrzałów. Wyją alarmy samochodów. Nie wiadomo, kim są sprawcy zamieszek.

Godz. 16.05: "Mężczyźni w kapturach szli wzdłuż marszu. Jak tylko dobiegli do uczestników zaczęła się regularna bitwa. W ruch poszły kamienie, koktajle Mołotowa, butelki" - relacjonuje Lech Marcinczak dla TVN Warszawa. "Niektóre samochody mają wybite szyby" - dodaje.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiW Marszu Niepodległości ma wziąć udział 50 tysięcy osób. Pochód zatrzymał się obecnie na rogu ulicy Hożej i Wspólnej. Przy ulicy Skorupki zamaskowani sprawcy rozpoczęli pierwsze przepychanki. Służby porządkowe próbują uspokoić członków demonstracji. Na miejscu są już karetki pogotowia oraz policja.

Manifestujący niosą flagę z napisem "Bóg, Honor i Ojczyzna". W centrum Warszawy płoną race.

Ratusz pouczył organizatorów o zakazie używania materiałów pirotechnicznych. Marsz organizują Młodzież Wszechpolska oraz ONR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

Są, są, Pani Jadwigo, takie możliwości. Tych wszystkich aktywnych wyłapanych bojowców można zawieźć do Afganistanu, wypuścić na środku jakiegoś miasteczka czy wioski i w ramach wielkoduszności wymiaru sprawiedliwości dać im nawet możliwość wyboru strony, po której chcą walczyć. Tam niech kanalizują swoją "wypasioną" energię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński wiatr sieje, a państwo burzę zbiera.
Dodatkowo, poza stadionami i ustawkami nie istnieją żadne formy kanalizacji energii wypasionych, nie pracujących młodych ludzi.
Dawniej załatwiał to pobór do wojska. Teraz zagospodarowują tę energię typy z obrzeży politycznych, czerpiące najgorsze ideologicznie wzorce z endecji i zezwalające po cichu na bolszewicką w formie "rewolucję".

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Niezaangazowany'' w warszawski dym Jarosław, swojej GP właśnie napisał następny pean o Staruchu, biedaku represjonowanym przez policje i władze. Kibolski zły los.
Akurat dzisiaj się o niego upomniał, przypadek?
Czy już gramy na swoje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu jest pan inteligentnym facetem, dlatego zadam panu pytanie wprost- czy uważa pan, że to co działo się wczoraj w Warszawie to wina PiS? Mam nadzieję, że otrzymam szczerą odpowiedź, pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2013 21:05

Ja patrzę z nienawiścią? :-) No pani Magdo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu niczego nie "łykam" i niczego nie będe też tłumaczyć.Trzeba samemu nauczyć się patrzeć i przede wszystkim nie kierować się nienawiścią.
Panie Marcinie dla niektórych wszystko co "be " to PiS i ta choroba nie da się wyleczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie nie. Też nie. Powiedziałbym Klub Zachowawczo-Monarchistyczny. Coś w tym rodzaju. Polityka w obecnej formie, w której można powiedzieć wszystko i wszystkim a później wypiąć się na nich (mandat wolny) w ogóle do mnie nie trafia i jawi mi się raczej jako rodzaj cyrku na kółkach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2013 17:51

Korwin?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie identyfikuję się z żadną dwóch 'jedynych słusznych' partii. Tak samo z ruchem narodowym w wersji kibolskiej. To nie jest PiS. To jest przenoszenie ustawek do centrów miast.

http://www.youtube.com/watch?v=SK_mqHpT8LA

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2013 17:15

@Marcin Pietrzyk
A pan jest sympatykiem RN czy PiS?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.