Facebook Google+ Twitter

Marsz Pamięci w Krakowie [VIDEO]

Krakowianie uczcili Marszem Pamięci ofiary katastrofy smoleńskiej. Jak szacuje policja, w Marszu Pamięci wzięło udział ok. 600 manifestantów.

Marsz Pamięci / Fot. Łukasz MicKilka minut po godz. 7 rano na Rynek Główny z transparentami zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy marszu. Marsz odbył się z inicjatywy społecznej i pod honorowym patronatem Zuzanny Kurtyki, wdowy po prezesie IPN Januszu Kurtyce.

Manifestanci z transparentami przeszli ulicą Grodzką pod Krzyż Katyński. Na transparentach widniały hasła w kilku językach, m. in. "Rządy PO to fałsz, kłamstwa i zdrada. Służą Rosji i Niemcom. Wyprzedzają Polskę" czy "Rosjanie oddajcie Polsce prezydencki samolot".

Punktualnie o godz. 8.41 zawyły syreny alarmowe, a minutą ciszy uczczono pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Paweł Kurtyka (syn b. prezesa IPN) odczytał nazwiska wszystkich poległych w katastrofie lotniczej w ubiegłym roku.

Zuzanna Kurtyka w swojej wypowiedzi nawiązała do zamiany tablicy na miejscu katastrofy samolotu TU-154 M. Zobacz całą wypowiedź na filmie poniżej.Krakowianie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim.

Czytaj także:
Rok po katastrofie. Emocje nie gasną
Krakowskie Przedmieście. Tysiące ludzi, biało-czerwone flagi i krzyże

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.