Facebook Google+ Twitter

Marsz rodzin przeszedł ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego zwaną też Zielonymi Świątkami (15 maja 2016 roku) ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył sprzed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakMarsze dla Życia i Rodziny odbywają się w Polsce od 2006 roku, a organizowane są przez członków wspólnot i organizacji połączonych przekonaniem, że u podstaw prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa stanowi szacunek dla życia i rodziny. Doroczne marsze mają zwrócić uwagę sprawujących władzę, tę w wymiarze ogólnokrajowym, jak i lokalnym, na sytuację rodzin w Polsce. Ważnym elementem tych manifestacji jest walka o prawa dzieci nienarodzonych i sprzeciwianie się możliwości dokonywania aborcji w określonych sytuacjach.

Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakTegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny został zorganizowany pod hasłem "Każde życie ma znaczenie!". W Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się on dopiero po raz drugi. Zgromadzenie rozpoczęła msza święta odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w osiedlu Ogrody, podczas której kazanie wygłosił ksiądz Damian Zieliński z parafii Kunów i skąd po odmówionej koronce do Miłosierdzia Bożego, jego uczestnicy przeszli ulicami: Polną, Chrzanowskiego, Jana Pawła II i Iłżecką, aż na ostrowiecki Rynek, gdzie odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Mominie i Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród uczestników ostrowieckiego marszu szedł Poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Kryj oraz radni miejscy i powiatowi wybrani z list tej partii.Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak

Dominującym kolorem tegorocznego marszu była biel, symbol niewinności. Uczestnicy ten kolor mieli w swoich ubraniach, a wielu przyniosło też białe balony i kwiaty, które w finale marszu złożono przy figurze Jana Pawła II nieopodal Kolegiaty św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Marszowi dla Życia i Rodziny towarzyszyła akcja zbiórki pieluszek, która odbywała się w miejscowych kościołach pod hasłem "Pieluszka dla maluszka i staruszka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.