Facebook Google+ Twitter

Marsz w obronie TV Trwam w Szczecinie

Przez kraj przetacza się fala marszów protestacyjnych w obronie Telewizji Trwam i "wolnych mediów" oraz w walce o przyznania jej przez KRRiT miejsca na multipleksie cyfrowym. Ostatni taki marsz kilku tysięcy zwolenników TV Trwam przeszedł ulicami Szczecina.

Przed kilkoma wiekami, w procesji i modlitwie świętej, Częstochowa została obroniona przed zalewem szwedzkim. Ten fakt religijny przeszedł do historii państwa. Teraz w procesjach kościelnych idących przez kraj - katolickie Stowarzyszenia, kluby "Gazety Polskiej" i koła Radia Maryja oraz PiS – walczą o rację stanu Telewizji Trwam i przyznanie jej przez KRRiT miejsca na multipleksie cyfrowym. Czy ten fakt polityczno-religijny zapisze się kiedyś w historii państwa?

Według różnych szacunków - od 1,5 tys. do 5 tys. ludzi - przeszło 31 marca ulicami Szczecina w marszu "w obronie wolnych mediów". Inauguracją marszu była msza święta w intencji Ojczyzny w szczecińskiej archikatedrze. Jego uczestnicy przeszli spod kościoła przed Urząd Wojewódzki, w którym złożono pismo. Uczestnicy marszu wyrażają sprzeciw nie przyznaniu Telewizji Trwam miejsca na "cyfrówce".

Szczeciński marsz oficjalnie zorganizowały: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Klub Gazety Polskiej i Stowarzyszenie im. Lecha Kaczyńskiego. W marszu protestacyjnym uczestniczyli reprezentanci Kół Radia Maryja, Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości, w tym także zachodniopomorscy posłowie partii PiS, m.in. Joachim Brudziński. Protestujący nieśli polskie flagi narodowe, transparenty z poparciem dla Radia Maryja i TV Trwam oraz antyrządowe. Wielotysięczna rzesza protestujących skandowała: „Nie oddamy wam Telewizji Trwam!"; "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela wolność słowa nam odbiera!"; "Bolszewika polityka prześladować katolika!"

Uczestnicy marszu napisali do władz apel o pomoc w zmianie decyzji KRRiT, gdyż godzi ona w "wolność religijną i jest ograniczeniem wolności słowa" – cytuje wprost.pl. Wyrazili też ocenę, że decyzja KRRiT jest "polityczna i krzywdząca katolików". Domagali się, aby NIK zbadała proces przyznawania koncesji na multipleksie.

Do tłumu protestujących przed Urzędem Wojewódzkim przemawiał polityk PiS, Joachim Brudziński. Akcentował m.in., że premier Donald Tusk marginalizuje Szczecin, gdyż "zażądał na piśmie uzasadnienia, dlaczego tor wodny do Szczecina miałby być pogłębiony". Mówił, że wiele przedsiębiorstw szczecińskich upadło, w tym słynna szczecińska stocznia. Przytoczył słowa Lecha Kaczyńskiego: "Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu". Podkreślił, że dziś z polskiego Szczecina trzeba zadać pytanie premierowi Tuskowi, "czy rzeczywiście postrzega politykę i realizuje ją jako roztropną troskę o dobro wspólne?"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

Maria
 • Maria
 • 04.04.2012 10:29

PiS jest partią antypolską i antyeuropejską, jest zwykłą zorganizowaną grupą przestępczą, inspirowaną i popieraną przez kler, za pośrednictwem ojca Rydzyka
'RADIO MARYJA" ,które to radio jest siedliskiem agentów obcego mocarstwa. Robią to w sposób podstępny -przejmują terytorium Polski w postaci rzekomo odzyskiwanej ziemi, oraz inne sprytnie wyłudzane od PAŃSTWA POLSKIEGO korzyści majątkowe, zawłaszczone za pośrednictwem PiS'u i tym podobnym sprzedajnym .To są zdrajcy polskiego narodu. Natomiast istniejąca w Polsce SEKTA RELIGIJNA - KOŚCIÓŁ KATOLICKI jest oczywistą placówką i przyczółkiem WATYKANU, który to jako OBCE MOCARSTWO, za pomocą tej SEKTY RELIGIJNEJ, korumpuje Polskie partie polityczne, za pomocą wymiernej korzyści - w postaci oferowanych głosów wyborczych. Co wymaga szczególnej uwagi, albowiem rodzi to przerażenie i budzi głęboki niepokój wobec bezkarności i przenikania się, materialno - prawnego i czysto biznesowego interesu kleru i polityki, a w szczególności okazywanej nonszalancji państwu polskiemu, w kontaktach korupcyjno - biznesowych między PiS'em a KLEREM. Bowiem żadna grupa społeczna, nigdy nie zaszkodziła Polakom oraz wolności i demokracji, jak zwolennicy i członkowie MAFII PiS'owskiej !!! - zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która kierując się własnym przestępczym interesem, inspiruje te służby, do niegodnych własnych czysto mafijnych celów, co skutkuje działaniem zbrojnych band, napadających na ludzi o szóstej rano, dokonując bezkarnych wyrafinowanych zbrodni, przeciw wolności i godności człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 03.04.2012 22:36

@Szczecinianin- dla mnie to ty jesteś tchórzem i po prostu prostakiem. przeczytaj swoje komentarze nie tylko te . które piszesz jako szczecinianin, te inne tez i zobacz jaki jesteś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianin
 • Szczecinianin
 • 03.04.2012 22:08

@Maria Dzisiaj 21:51.Pomawiasz mnie.Tak obawiam się takich jak ty nawiedzonych i bezmózgowców ( tak ciebie oceniam) .Moje IP jest jawne i zawsze każdy może mnie poznać i ja jego również .Nie zmienia to mojego osądu o ;PiS , Jarosławie Kaczyńskim , Macierewiczu , Kempie , Tadeuszu Rydzyku . Najgorsze co jest w Polsce to ;PiS z Jaroslavem Kaczyńskim , radio Maryja redemptorystów z Tadeuszem Rydzykiem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 03.04.2012 21:51

@Szczecinianin- Taki jak ja nie loguje się z bardzo prozaicznego powodu.Po prostu boje się -tak boję się zwyrodnialców , którzy za węgla potrafią zrobić krzywdę- a to już jest kabaret. Sam działasz za węgła, atakujesz nie tekst tylko komentujących i ty śmiesz pisać takie słowa? Hipokryta, podły hipokryta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianin
 • Szczecinianin
 • 03.04.2012 18:41

Kto to jest Tadeusz Rydzyk dla nas Polski .Czym się zasłużył dla nas i dla Polski .Pozwolę sobie przytoczyć słowa noblisty , Prezydenta Lecha Kaczyńskiego .
[Podtrzymuję swoje słowa o ojcu Rydzyku i Radiu Maryja - powiedział Lech Wałęsa .
Odniósł się do swojego oświadczenia z 2005 roku, w którym mówił, że "całe to środowisko zostało chyba dobrane przez szatana,aby zniszczyć Polskę".
Z tym że trzeba zrobić rozróżnienie, ponieważ jeśli chodzi o wiarę i religię, to oni to robią znakomicie, natomiast niepotrzebnie mieszają się w sprawy polityczne. Jakieś 5 proc. ich pracy psuje pozostałe 95 proc. i dla mnie to jest straszne i niezbyt logiczne - powiedział Lech Wałęsa .
Były prezydent odniósł się do sporu wokół nieudostępnienia Telewizji Trwam miejsca w multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej.
Zadeklarował, że jest "za całkowitym odebraniem możliwości głoszenia polityki w tym radiu". - Nie wiem, jak to zrobić, ale ten dobór ludzi zajadłych i burzących szkodzi opinii Polski na całym świecie. Szkodzi też religii i mojej wierze - stwierdził Wałęsa.
Były prezydent wyznał jednak, że też słucha Radia Maryja, "żeby wiedzieć, co oni tam wyprawiają". - Problemem też są niesprawne sądy, które dawno powinny im dać taką nauczkę, żeby nikt takich rzeczy nie uprawiał i nie szkodził Polsce. Właściwie nie należałoby dotykać koncesji, pytanie polega na tym, jak przyspieszyć działanie sądów, żeby to się nie toczyło dwadzieścia lat? - pytał Wałęsa.
Jego zdaniem, "ojciec Rydzyk szkodzi Polsce, bo to co opowiada o rządzie, o Polsce, o patriotyzmie jest nieprawdopodobne". - Do tego jeżdżą po świecie i opowiadają te bzdury o zamachach - dodał Wałęsa ]
zgadzam się z opinia Lecha Walesy i jestem na pewno nie odosobniony w takim osądzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 03.04.2012 18:15

Panie Kossakowski .., ma pan rację . Ludzie schorowani , starsi chcą słuchać Radia Maryja ale czy w takim wydaniu ? Niech będzie takie jak przed śmiercią JP II. Teraz jest jątrzącą tuba polityczną PiS . NIECH PAN NIE WPROWADZA W BŁĄD
Bez multipleksu jest normalny odbiór . Nikt nikomu nic nie zabiera .Czy Rydzyk poinformował swoich słuchaczy i widzów ,że będą musieli wydać spore pieniądze na telewizory ? Na multipleksie stracą odbiorców . Kogo stać na wydanie ok 2 tysięcy ? To co wygaduje Brudziński to hipokryzja i demagogia . Potem powiedzą ,że przez Tuska muszą wymieniać telewizory .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianin
 • Szczecinianin
 • 03.04.2012 14:34

Panie Piotrze , Piotrze Wierzbicki , chyba nie pełni odczytałeś moja myśl , a która jest zawarta w moim poprzednim wpisie .Otóż , jest tak .Jest mnóstwo ludzi uczciwych w śród nas Polaków ale dali się zmanipulować przez zawodowych polityków takich jak :Jarosław Kaczyński , PiS albo Tadeusz Rydzyk (jest tak kapłanem jak ten co,ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni) .
Przecież Pan wie , że w Szczecinie i nie tylko w Szczecinie katolicy nie poważają PiS a tym bardziej redemptorystów(Rydzyka Tadeusza i nie tylko jego )Na przykład DOMINIKANIE ( słowami ; ojców Wiśniewskiego , Burzyńskiego i innych uczciwym duchownych) , SALEZJANIE ( tu na miejscu w Szczecinie maja swoja szkołę , chodzą do niej dzieci polskich katolików ) w aktywny sposób potępiają wyczyny PiS , redemptorystów .Nie chce się rozpisywać .Taka była intencja mego poprzedniego wpisu .Co innego jest wiara w Boga,a co innego jest gdy w imieniu Pana Boga robi się ;hucpy , podjudzania , antagonizmy i nawet podburzenie na "swój " - na mój kraj Rzeczpospolita Polska .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naszym społeczeństwie jest bardzo dużo starszych i niepełnosprawnych osób o potrzebach zaspakajania swoich potrzeb duchowych. Są to osoby dla których świat zamknął się w czterech ścianach a najbliżsi są zabiegani często nie rozumiejący potrzeb takich osób. Społeczeństwo najczęściej myśli o takich osobach , że najważniejsze dla nich jest zaspokojenie pierwszych potrzeb a wyższe to zbytek. Jako o osobach nieproduktywnych. I nie możemy zaprzeczyć , że w naszym kraju Radio Maryja to dla wielu takich osób i nie tylko to pozbycie się osamotnienia. Oni tylko tego radia chcą słuchać. Dla takich osób zabranie Radia Maryja to jak dla wielu zlikwidowanie radiowej Trójki. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. I słuchacz Radia Maryja niech uczy się tolerancji ale nie nauczy się jej jak i państwo nie będzie tolerancyjne dla potrzeb różnych obywateli. Może państwo Polskie powinno posłuchać słuchaczy , obywateli Polskich a nie tylko patrzeć z perspektywy ojca Rydzyka. Te radio to może bardziej słuchacze niż o. Rydzyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczecinianin, jak możesz towarzystwo Kaczyńskiego mieszać z chrześcijanami. W Warszawie w obronie krzyża wiesz kto był?! Tutaj jest to samo. Polityczni klakierzy, chcący wciągnąć wierzących w polityczne "gówno" za przeproszeniem. Jeżeli Polacy dadzą się wciągnąć w takie polityczne intrygi, marnie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Szczecinianin Dzisiaj 13:14 - rozumiem Pana doskonale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.