Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30866 miejsce

"Marsz Wykształciuchów" w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-14 21:55

Współautorzy: Robert Biskupski

- O Jarosławie czcigodny, któregośmy niegodni o Wielki Światły Mężu co wszystko przezwyciężysz okaż nam swoją łaskę - deklamowali uczestnicy "Marszu Wykształciuchów".

O godzinie 16 z ronda de Gaulle'a wyruszył dziś pierwszy "Marsz Wykształciuchów" zorganizowany przez Pomarańczową Alternatywę. Pierwsi zainteresowani udziałem w marszu pojawili się już na ok. pół godziny przed wyznaczonym spotkaniem. Większość z nich stanowili co prawda dziennikarze, ale nie zabrakło też zwykłych przechodniów. O godzinie "0" Waldemar "Major" Fydrych rozdał transparenty i ubrał kilka osób w pomarańczowe peleryny.

W takiej oprawie odbyły się uroczystości: kanonizacji premiera Jarosława Kaczyńskiego i beatyfikacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Wystosowano też postulat do władz Egiptu, aby ogłosić o. Rydzyka faraonem. Dziewczyna przebrana za anielicę rozdawała ludziom haki w myśl hasła "inni je zbierają, a my rozdajemy", a pierwszym "hakowym" Polski okrzyknięto Romana Giertycha.

Następnie wyruszono pod Pałac Prezydencki, aby zrobić tam sobie pamiątkowe zdjęcie. Po około godzinie większość się rozeszła, a "Major" udał się na zasłużoną herbatę.

Dzisiejszy happening nie przyciągnął wielu ludzi, więc nie należy zaliczać go do udanych. Postronny obserwator, patrząc na marsz, mógł wysnuć wniosek, że najwięcej "wykształciuchów" jest wśród dziennikarzy oraz służb mundurowych, ponieważ największą ilość ludzi towarzyszących marszowi stanowili przedstawiciele tych właśnie grup. Można też było odnieść wrażenie, że sam "Major" nie jest w szczytowej formie.

Za tydzień ma się odbyć kolejny happening Pomarańczowej Alternatywy, tym razem planowana jest "herbatka" u samego prezydenta.

Zobacz wywiad z "Majorem":
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Cud, że nie nasłali CBA na Frydrycha :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

działał we Wrocławiu, teraz stolica...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogłosić o. Rydzyka faraonem?! Dobre:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ tylko kiepsko słychać niektóre wypowiedzi... Ale fajny materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, chętnie bym się dołączył :)
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.