Facebook Google+ Twitter

Marszałek pomorskiego sugeruje zbudowanie gazoportu w Gdańsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-19 17:11

Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego, wysłał do premiera list z apelem o budowę terminalu gazowego w Gdańsku. Proponuje, by obok inwestycji prowadzonej w Świnoujściu rozważono możliwość budowy dodatkowej stacji w Gdańsku lub okolicach.

Jan Kozłowski uważa, że rząd powinien poznać tę propozycję. Przypomniał również, że taką ofertę, władze województwa składały już poprzedniemu rządowi. Wtedy jednak nie otrzymały odpowiedzi.

Zdaniem marszałka, propozycja gazoportu w Gdańsku jest tańsza od tej w Świnoujściu. Wyjaśnił, że według oceny specjalistów koszty budowy wyniosłyby przynajmniej trzy razy mniej. Kozłowski dodał, że w przypadku Gdańska ten rurociąg byłby także krótszy o 200 kilometrów.

Dodatkowym argumentem jest planowana budowa elektrowni gazowej w rafinerii lub porcie gdańskim. Zwłaszcza, że jak argumentował - "z doniesień medialnych wynika, że inwestycja w Świnoujściu nie jest jeszcze tak daleko posunięta, jak powinna być".

Jan Kozłowski ujawnił, że mowa jest o tzw. pływającym terminalu przeładunkowym, który bardzo dobrze wpisywałby się w infrastrukturę Portu Północnego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem lokalnym patriotą, ale nie szowinistą i nie chcę, żeby pod Gdańskiem podłożono gigantyczną butlę z gazem. Uważam też, że racje ogólnopolskie rzeczywiście tym razem przemawiają za Świnoujściem - mimo, że z bólem serca witam tu zbieżność z LPR. Przy gazie proszę już nie grzebać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.