Facebook Google+ Twitter

Marszałek Sejmu o doniesieniach w sprawie Czumy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 08:13

Marszałek Sejmu uważa, że doniesienia prasowe na temat zarzutów, dotyczących Andrzeja Czumy nie dyskwalifikują go jako ministra sprawiedliwości. Na stronie internetowej "Polityka" opublikowała tekst, w którym pisze o wielu długach, jakie minister ma mieć wobec amerykańskich banków, oraz osób prywatnych.

Bronisław Komorowski podkreślił, że samo posiadanie długów nie jest rzeczą hańbiącą. Zauważył też, że minister sprawiedliwości sam przyznał, że był zadłużony, jednak spłacił swoje długi. Jak dodał marszałek Sejmu, Andrzej Czuma podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych przeżył trudny okres jako imigrant z Polski. Dlatego też - według marszałka Sejmu - każdy, kto kiedykolwiek prowadził działalność gospodarczą bierze pod uwagę możliwość zadłużenia się.

Bronisław Komorowski uważa też, że zarzuty pod adresem Czumy pojawiły się nieprzypadkowo dopiero teraz. Nikomu nie zależało, aby zaszkodzić Andrzejowi Czumie jako parlamentarzyście. Zdaniem marszałka Sejmu, ujawnienie obecnie informacji na temat zadłużenia ministra, może mieć związek z działaniem niechętnych mu środowisk polonijnych w Chicago.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.