Facebook Google+ Twitter

Marszałek Sejmu o głosowaniu ws. komisji śledczej do zbadania "afery hazardowej"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 09:40

Marszałek Sejmu zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu odbędzie się głosowanie w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej do zbadania tzw.afery hazardowej.

Bronisław Komorowski powiedział, że do laski marszałkowskiej wpłynęły już dwa projekty w tej sprawie - Lewicy i PiS, natomiast projekt Platformy Obywatelskiej ma być złożony podczas tego posiedzeniu Sejmu, który rozpoczyna się jutro.

Marszałek powiedział, że projekty Lewicy jak i PiS-u mają poważne mankamenty z punktu widzenia konstytucyjności, ale powinny zostać poddane pod głosowanie, a mankamenty powinny być likwidowane w trakcie prac komisji ustawodawczej.

Marszałek Sejmu zapowiedział też uchwałę, w której posłowie złożą hołd księdzu Jerzemu Popiełuszce zamordowanemu 25 lat temu przez komunistyczną służbę bezpiezpieczeństwa. Bronisław Komorowski poinformował, że od tego rozpocznie się najbliższe posiedzenie Sejmu. Marszałek wyraził nadzieję, że projekt zostanie przyjęty przez wszystkich posłów niezależnie od orientacji politycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.