Facebook Google+ Twitter

Marszałek Senatu o sytuacji na Ukrainie: Są różne scenariusze

Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu spotkał się z dziennikarzami w ramach Noworocznego Spotkania Mediów. Odpowiadał na pytania o Ukrainie, roli mediów lokalnych oraz Senatu.

Marszałek podziękował za tak liczne przybycie dziennikarzy do budynku Senatu. Podkreślił, że rola dziennikarzy lokalnych jest Bogdan Borusewicz podczas spotkanie z dziennikarzami / Fot. Paweł Kiliańskibardzo ważna, gdyż znają oni doskonale swój region. Społeczeństwo ufa im bardziej, niż dużym mediom ogólnopolskim, ponieważ poruszają ważne dla nich sprawy.

Nie zabrakło pytań dotyczących Ukrainy. To właśnie ten temat budził najwięcej emocji. Wszyscy doskonale wiemy, co działo się podczas ostatnich kilku dni na kijowskim Majdanie. Nie można zapominać, że protest trwa od ponad trzech miesięcy. Oto co na ten temat uważa marszałek Senatu.

Sala w Senacie / Fot. Paweł Kiliański- Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna. Przez kilka ostatnich dni regularnie na ulicach Kijowa ginęli ludzie. Ukraina ma olbrzymie problemy gospodarcze. Tam jest nadal wszystko po staremu - powiedział marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz. Kraj zjada gigantyczna korupcja, żeby cokolwiek załatwić, trzeba wręczyć łapówkę. Nowe władze będę musiały przeprowadzić gruntowne reformy. Są różne scenariusze, najgorszy mówi o tym, że Ukraina zostanie podzielona - dodał Bogdan Borusewicz.

Na Ukrainie ciągle jest bardzo nerwowo. Kilka godzin temu na wolność została wypuszczona Julia Tymoszenko, natomiast prezydent Janukowycz został odsunięty od władzy. Parlament podał datę wyborów na 25 maja. Czy można było uniknąć takiej lawiny zdarzeń, śmierci niewinnych osób oraz chaosu w państwie?Dziennikarze Mediów Lokalnych w Senacie / Fot. Paweł Kiliański

- Prezydent Janukowycz zrobił duży błąd nie podpisując tego dokumentu, nie był w stanie przewidzieć takiej reakcji Ukraińców. To jest protest ludzi, którzy chcą być bliżej Unii Europejskiej. Korzyść z podpisania umowy stowarzyszeniowej, pomiędzy UE, a Ukrainą jest obopólna. Ciekawe jest to, że u nas padają pytania "po co nam Unia Europejska", natomiast na tam ludzie umierają za UE - zakończył marszałek Senatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.