Facebook Google+ Twitter

Marszałek województwa łódzkiego sprzyja organizacjom pozarządowym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-21 14:36

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień powołał koordynatora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Osobą odpowiedzialną za współpracę Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi z organizacjami pozarządowymi została Patrycja Wojtaszczyk - społecznik, od kilku lat aktywnie działająca w ruchach nieformalnych i formalnych wspierających rozwój Łodzi oraz zachęcających mieszkańców do brania odpowiedzialności za swoją okolicę. Ostatnio najsilniej kojarzona z Fundacją Fenomen, działała na rzecz zrównoważonego transportu oraz społeczeństwa obywatelskiego, w tym stworzenia systemu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

Do zadań koordynatorki należy przede wszystkim zbudowanie całościowej wizji i strategii rozwoju współpracy urzędu ze środowiskiem pozarządowym oraz ich realizacja. W pierwszym rzędzie zajmie się przygotowaniem i opracowaniem formuły i powołania Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (możliwość powołania Rady wynika z Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie; organizacje z województwa już w listopadzie 2010 wystąpiły do marszałka o jej utworzenie).

- Wspieranie społeczników w regionie oraz zachęcanie ich do pracy w partnerstwie z administracją to spore wyzwanie – ale mam okazję realizować swoje pasje i zainteresowania w pracy zawodowej i trudno takiej propozycji nie przyjąć. Czuję ciężar odpowiedzialności, jakie z sobą niesie moja funkcja, bo znam oczekiwania sektora. Mam nadzieję, że ich nie zawiodę ale przede wszystkim, że sama będę mogła za kilka miesięcy uznać, iż udało mi się osiągnąć coś pozytywnego i zmiana roli ze społecznika na urzędnika była sensownym wyborem – mówi Patrycja Wojtaszczyk.

Dotychczas funkcję koordynatora ds. współpracy z organizacjami pełniło Regionalne Centrum Pomocy Społecznej, a poszczególne departamenty urzędu działały według własnego pomysłu. Kancelaria Marszałka przejmie zadania RCPS i pracować będzie nad ujednoliceniem standardów współpracy dla wszystkich departamentów.

Maciej Łaski


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.