Facebook Google+ Twitter

Marszałek znajdzie pieniądze

Na tę informację niepełnosprawni z regionu czekali od dawna. Piotr Całbecki na dzisiejszym spotkaniu z kujawsko-pomorskimi parlamentarzystami zapowiedział, że władze województwa znajdą pieniądze na PARIS.

Taka deklaracja padła z ust marszałka województwa w trakcie organizowanej dziś dyskusji na temat strategii i rozwoju Kujaw i Pomorza, na które gospodarz zaprosił reprezentujących nasz region posłów i senatorów.

Po szczegółowej prezentacji dotychczasowych dokonań i planowanych działań władz regionu, marszałek Całbecki odpowiadał na dziesiątki pytań parlamentarzystów. Dotyczyły one m.in. budowy drugiego stopnia wodnego na Wiśle, zarządzania bydgoskim portem lotniczym, terminu oddania tras ekspresowych S5 i S10. Pojawiły się również uwagi dotyczące zarządzania systemem ochrony zdrowia na Kujawach i Pomorzu.

Posłanka Teresa Piotrowska (PO) w jednym ze swoich pytań, zwróciła się wprost do marszałka Całbeckiego - czy ma on wolę wsparcia adresowanej do wszystkich osób niepełnosprawnych osób w regionie inwestycji Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu PARIS oraz jak wyobraża sobie możliwe finansowanie inwestycji przy wykorzystaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Odpowiedź marszałka zaskoczyła.

- Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu powstanie. W tej chwili kończymy analizować możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia zarówno z Regionalnego Programu Operacyjnego, jak i innych źródeł. Szansą na brakującą kwotę są środki, jakimi dysponują Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne - spółka województwa odpowiadająca za realizację nowych przedsięwzięć w ochronie zdrowia w naszym regionie - wyjaśnił marszałek. - Jestem jednak pewien, że pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia znajdą się jeszcze przed końcem tego roku. Dzięki temu rozpoczęcie budowy PARIS będzie mogło nastąpić już na początku 2010 roku.

To bardzo pozytywny sygnał ze strony władz województwa. To zarazem pierwsza wyrażona osobiście deklaracja Piotra Całbeckiego dotycząca projektu bydgoskiego Centrum Onkologii. Z optymizmem przyjął ją Zbigniew Pawłowicz, dyrektor tego najlepszego szpitala w Polsce.

- Nigdy nie wątpiłem i nie wątpię, że pan marszałek ciepło traktował nasze przedsięwzięcie. Nie mogło być jednak inaczej – kierujemy go przecież do tych, którzy pomocy władz regionu potrzebują najbardziej - mówi Pawłowicz.

Jak teraz przebiegać będą prace nad PARIS?

- Dziś jeszcze zwróciłem się z oficjalnym zapytaniem do marszałka Całbeckiego o możliwość uruchomienia procedury związanej z realizacją naszego projektu. Gdy tylko przedstawione zostaną szczegółowe rozwiązania finansowe pozwalające na budowę PARIS, Park zacznie powstawać. Do wbicia pierwszej łopaty jesteśmy gotowi w każdej chwili - zapowiada dyrektor Pawłowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.