Facebook Google+ Twitter

Marsze w Łodzi. Dwie osoby zatrzymane przez policję

Łodzianie mieli okazję oglądać dwie przeciwstawne sobie manifestacje na ulicach miasta: Marsz Równości i Marsz Normalności. Manifestanci "normalności" usiłowali zakłócić pochód swoich przeciwników. Musiała interweniować policja.

Ulicami Łodzi przeszły w sobotę 14 kwietnia dwie manifestacje. Jedna - popierająca mniejszości seksualne - Marsz Równości i druga - prawicowo-narodowy Marsz Normalności, którego uczestnicy próbowali przerwać pierwszy pochód. Dwie osoby zostały zatrzymane przez policję. Obie manifestacje szły w asyście policji i straży miasta.

Dwie zatrzymane osoby - mężczyźni w wieku 19 i 17 lat - policja przewiozła na komisariat. Jeden z zatrzymanych uczestników Marszu Równości rzucił petardą, a drugi - jajkami i butelką - czytamy w "Gazecie Prawnej". "Na szczęście nikt nie ucierpiał. Obaj będą odpowiadali za wykroczenie" - poinformowała przedstawicielka łódzkiej policji.

Łódzki Marsz Równości - gejów i lesbijek - odbył się w ramach trwającego od piątku 13 kwietnia Drugiego Maratonu Równości pod nazwą: "Łódź równa się!". Został on zorganizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy Marsz Równości zebrali się na Starym Rynku. W swoich informacjach podkreślali - pisze "Gazeta Prawna" - że przez udział w manifestacji chcą promować "tolerancję, różnorodność i równouprawnienie".

Na zgromadzenie na Stary Rynek przyszło około 100 kolorowo ubranych osób, które po godz. 14 z balonami w rękach, w rytm samby - ruszyły ulicami miasta, m.in. Wolborską, i Pomorską w kierunku ronda "Solidarności". Na całej rasie przemarszu była ustawiona policja i straż miejska. Niestety, nawet taka zdawało się silna asysta, nie uchroniła manifestantów Marsz Równości od gradu jajek, grudek ziemi i różnych przedmiotów, którymi rzucali uczestnicy zakończonego wcześniej Marszu Normalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

elf
  • elf
  • 15.04.2012 22:53

w tym samym czasie odbyl sie marsz "Korowód Miłosierdzia" - 500 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.