Facebook Google+ Twitter

Marsze w obronie Kościoła, wolności mediów i Telewizji Trwam

Przez kraj przetaczają się marsze katolików w obronie Kościoła i wolności słowa w mediach oraz dla poparcia obecności Telewizji Trwam na platformie cyfrowej. Organizują je głównie sympatycy Rodziny Radia Maryja, ruchu "Solidarni 2010" i klubów "Gazety Polskiej".

Sonda

Czy w Polsce coraz trudniej być katolikiem?

Msza święta w kościele seminaryjnym w Warszawie 10 kwietnia 2012 roku z okazji drugiej rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiSobota 14 kwietnia była dniem różnych pokojowych protestów, zorganizowanych głównie przez środowiska katolickie, w kilkunastu miastach w kraju. Największym echem odbiły się marsze w obronie wolnych mediów, które odbyły się, m.in. w Katowicach, Koszalinie i w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). W Katowicach kilka tysięcy uczestników manifestacji, przeszło ulicami miasta. W Koszalinie do marszu w obronie wolnych mediów dołączyli przedstawiciele okolicznych miejscowości, protestujący przeciwko lokalizacji elektrowni atomowej.

Manifestację w Katowicach poprzedziła msza w Archikatedrze Chrystusa Króla. Po mszy jej uczestnicy, m.in. sympatycy Rodziny Radia Maryja, ruchu "Solidarni 2010" i klubów "Gazety Polskiej", rozpoczęli marsz w obronie Kościoła, wolnych mediów i Telewizji. Brali w nim udział także przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" oraz posłowie i działacze regionalnych struktur PiS. Maszerowali również członkowie Ligi Obrony Suwerenności. Na głowami uczestników marszu powiewały transparenty i biało-czerwone flagi.

Na jednym z transparentów widniał napis: "Bądźmy solidarni". Manifestanci nieśli też plansze z hasłami o treściach żądających wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Najbardziej charakterystyczna plansza, ze zdjęciami zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz premiera Donalda Tuska, głosiła: "Ten zamach będzie wyjaśniony".

Katowicki marsz wyruszył sprzed katedry Chrystusa Króla i przeszedł przed Pomnik Powstańców Śląskich. Jego uczestnicy – informuje portal http://wpolityce.pl/depesze/26649-marsze-w-obronie-wolnych-mediow - wskazywali w wypowiedziach, na brak miejsca dla Telewizji Trwam na multipleksie, akcentując, że to dyskryminacja katolików i wolnych mediów. Również na transparentach napisano, że demonstracja została zorganizowana "w obronie Kościoła, wolności mediów i telewizji Trwam".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

@ania
 • @ania
 • 16.04.2012 16:31

Daje do myślenia,skąd tylu wariatów na prochach w jednym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
 • ania
 • 16.04.2012 15:43

skąd w waszych postach tyle nienawiści? U nas było spokojnie, ludzie radośni, rozśpiewani...
Aż miło, że ktoś w tym kraju się uśmiecha!
Dla mnie to daje dużo do myślenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
DIDI
 • DIDI
 • 16.04.2012 12:53

Katowice - 8000tys. :)))) było super, szkoda, że żadna TV nie pokazała (pewnie temu, że nie było zadymy)

BÓG! HONOR! OJCZYZNA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzyżowiec
 • krzyżowiec
 • 16.04.2012 08:44

Magdo Wieczorek jakaś ty piękna ,Troche twoja twarz przysłania ta pani przed tobą w kapeluszu .Masz również piękny kapelusz i okulary w ciemnej oprawce .Za to Tadeusz Śledziewski dumnie jest oparty o krzyż a bródka i okulary potwierdzają jego boskość .Jacy wy jesteście piękni , niczym Ewa i Adam albo tak Adam i Ewa .

Komentarz został ukrytyrozwiń
jury
 • jury
 • 16.04.2012 08:28

chandra.nie ma o czym pisac rzad pracuje wdraza reformy katastrofa smolenska wyjasniona przez miedzynarodowa komisje MAKu pisiory maja zdarte buty od nieprzerwanych marszow u rydzyka nic nowego tylko chce nic w zamian nie dajac u kaczynskiego kot ma sie dobrze hofman brudzinski gizynski kempa jak majaczyli tak majacza.brak tematow

Komentarz został ukrytyrozwiń
jury
 • jury
 • 16.04.2012 05:30

co to za marsze bez orkiestry detej

Komentarz został ukrytyrozwiń
abonamęciątko
 • abonamęciątko
 • 16.04.2012 00:27

jak to jest, że Rydzyk ma pieniądze na piękny samochód a babcie które go sponsorują jedzą to co nasadzą w ogródku? tam się na antenie podaje numery kont dla kilku krajów w europie... dlaczego ojciec rydzyk tak nienawidzi żydów ? dlaczego to wygląda jak jakiś fanatyzm... dlaczego od was ludzie bije takie zło ? bóg mówił ze trzeba się kochać, a przynajmniej szanować. Jeśli jest.. Bóg was za to wszystko ukaże...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw Rydzyk nie wykazywał zysku z Trwam żeby nie płacić podatku i przez lata twierdził, że wychodzi na zero, a teraz jak się okazało że trzeba mieć wykazany realny dochód na zabezpieczenie przyszłych wpłat za nadawanie to dramatyzuje. Trzeba było nie ściemniać, to by nie było teraz problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Normalny
 • Normalny
 • 15.04.2012 21:19

Spoko! To są protesty prehistorycznych skamielin.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rolnik
 • rolnik
 • 15.04.2012 20:42

widac ze mohery nigdy nie pracowaly.gdyby chociaz troche popracowali odniechcialo by sie im marszow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.