Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8882 miejsce

Marsze w Święto Niepodległości 11 listopada. Będzie wrzało?

11 listopada przez stołeczne ulice mają przejść dwie manifestacje. "Marsz Niepodległości" - organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską oraz kontrmanifestacja Porozumienia 11 Listopada. Policja ściąga posiłki.

Tak było w ubiegłym roku. / Fot. Adam Guz, W24Obie manifestacje mają spotkać się w okolicach placu Konstytucji w Warszawie. Do tej pory ratusz zawsze informował o miejscach zgromadzeń publicznych. W tym roku urzędnicy oraz policja nie zdradzają dokładnej trasy Marszu Niepodległości. Ewa Gawor, szefowa Miejskiego Biura Bezpieczeństwa dla Gazeta.pl mówi: "Wspólnie z policją podjęliśmy decyzję o nieinformowaniu o planowanych zgromadzeniach. Zdecydowały względy bezpieczeństwa. Chodzi o to, by nie eskalować konfliktu, który już się tli. Każde zgłoszone i ujawnione zgromadzenie skutkowało podobnym zgłoszeniem ze strony przeciwnej". Stołeczna policja poprosiła o posiłki z ośmiu komend wojewódzkich.

Tak było w 2010 roku. Galeria zdjęć z Marszu Niepodległości w 2010r.

Wiadomo, że Narodowcy mają spotkać się na warszawskim placu Konstytucji. Marsz ma wyruszyć o godzinie 15 i dotrzeć do pomnika Romana Dmowskiego. Narodowcom zależy, aby marsz przeszedł przez centrum miasta. Nie chce dopuścić do tego Porozumienie 11 listopada, w skład której wchodzą m.in. "Krytyka Polityczna", Kampania przeciw Homofobii, OPZZ, różne organizacje lewicowe, anarchistyczne, antyfaszystowskie. Właśnie podczas blokady marszu może dojść do niebezpiecznych starć.

Ewa Gawor informuje, że do wszystkich organizatorów wysłała informację, w której przypomina, że zgromadzenia 11 listopada mają mieć charakter pokojowy.

Oprócz dwóch manifestacji 11 listopada odbędzie się także wiec i koncert muzyczny - dla tych, którzy chcą pokazać sprzeciw wobec marszu narodowców, ale nie chcą go blokować. Koncert będzie organizowany przez "Krytykę Polityczną".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Stefania Kaszewska
  • Stefania Kaszewska
  • 12.11.2011 22:18

Łatwiej zrozumieć intencję organizatorów manifestacji antyfaszystowskiej kiedy się czyta ,że Piłsudskiego tez nazywano "faszystą"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żega
  • Żega
  • 12.11.2011 09:42

Po tych niechlubnych wydarzeniach w Warszawie zamknąć wszystkich, na czele z Kazimierą Szczuką, którzy nawoływali do blokady Marszu Niepodległości. Ich argumenty, że mają blokować faszystów, to brednie! Tak lewactwo zwalcza POLSKICH PATRIOTÓW. TO SKANDAL, BY TAKIE RZECZY DZIAŁY SIĘ W WOLNEJ POLSCE, raczej SWAWOLNEJ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 11.11.2011 20:33

takie zadymy są wszędzie i nowym yorku i londynie i atenach w samym yorku aresztowano prawie 1000!!! os.ób w 1 dzień tu władze warzsawy nie miały nic do powiedzenia takie ekcesy są wpisane w wielkie imprezy można je tylko ograniczac

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żega
  • Żega
  • 11.11.2011 19:42

JAK WIDAĆ, NIE TRUDNO BYĆ PROROKIEM WE WŁASNYM KRAJU ! W komentarzu o godz.14:39 wyraziłem swoją dezaprobatę do sposobu obchodów Święta Niepodległości, a przede wszystkim do wydawania zgody na wiele przemarszów grupek różnego autoramentu. Jak się okazało, nie pomogło zaangażowanie wielkich sił policyjnych-doszło do awantur ulicznych, naruszenia bezpieczeństwa spokojnych obywateli. Powstały duże straty materialne, spalono samochody stacji telewizyjnych, ale najgorsze to, że znieważono ŚWIĘTO NARODOWE i znieważono PRAWDZIWYCH POLAKÓW. To wielki wstyd dla POLSKI, która nawet w swoje święto nie umie się zorganizować!!!Wiadomości poszły w świat, więc ZA TĘ KOMPROMITACJĘ POWINNY ODPOWIEDZIEĆ WŁADZE WARSZAWY! -Jak ktoś nie ma wyobrażni, powinien podać się do dymisji!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż chciało by się powiedzieć "a nie mówiłem..."

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 11.11.2011 18:20

z tymi spędami za komuny to tylko połowa prawdy czy da sie zmusić tysiące ludzi do radości gdy witali Gierka wtedy nie było animacji komputerowej i bajek nie wciskajcie po prostu naród go lubił autentycznie to był mąż stanu a te 10mld dolarów to se można wybudować nibyautostrada od bielska do warszawy i to z bieda no co innego jaruzelski ten to był wysłannik czerwonego pałacu lokaj moskwy

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomasz Osuch, nie ma pojęcia zgody na manifestację. Jest bezwarunkowe pozwolenie-przy zachowaniu wszelkiej procedury. Co więcej wydający pozwolenie-obowiązek a nie łaska, musi zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo uczestnikom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przepraszam, pokojowe pochody miałem na myśli :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku, za tzw. "komuny" pochody były patriotyczne. Teraz mamy już tylko burdel. Urzędnik, który wydał pozwolenie na organizację marszu "niepodległości" powinien stanąć przed sądem za stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Z psem nawet wyjść nie można, bo albo gazem po oczach, albo pałą przez łeb, racą po nogach albo gumową kulą w brzuch. Jak na meczu piłkarskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można się zastanowić nad tymi wypowiedziami: http://www.wykop.pl/link/893405/szczuka-zaprasza-na-blokowanie-marszu-niepodleglosci/6930607/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.