Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6260 miejsce

Marta Gracz i Agata Cichy. Poetycki pojedynek w Katowicach

9 stycznia o godz. 17 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie o charakterze poetyckiego pojedynku pod nazwą: "Życie z pasją i po tamtej stronie. Dwie poetki, dwa światy".

Plakat promujący poetycki pojedynek / Fot. Marta GraczNie jest tajemnicą, że obie autorki prezentują odmienne poetyki i style pisania. Zapowiada się zatem niezwykle ciekawy "pojedynek". Spotkanie to odbędzie się w Bibliotece Śląskiej, w sali "Benedyktynka". Poprowadzi je dr Lucyna Smykowska-Karaś.

Kim są "rywalki"?

Agata Cichy urodziła się w Bochni. Obecnie mieszka i pracuje w Tychach. Z zawodu jest polonistką, pracuje w Szkole Podstawowej nr 37. Jest m.in. członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Teatru Alternatywnego BELFEgoR w Tychach, jest aktorem amatorem oraz instruktorem teatralnym. Pisze wiersze, jest aktywnym członkiem Grupy Poetyckiej "Orion". Jej wiersze znalazły się w almanachach poetyckich: "Myśli w słowach zapisane" (2010) i "Sudecki Pociąg Poetycki" (2012). Również maluje i fotografuje.

Marta Gracz (wł. Wiesława Lampert-Szczyra) jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, Studium Menadżerskiego o profilu informatycznym w Rybniku oraz Studiów Podyplomowych o kierunku Zarządzanie w Warszawie. Wydała do tej pory trzy tomiki: "Apokalipsa" (2007), Marionetki" (2008), "Cieniobranie" (2012). Natomiast w 2012 r. wydała zbiór opowiadań "Opowieści po życiu" (2012). Swoje teksty publikowała m.in. w takich czasopismach jak "Akant", "Znaj", "Kozirynek", "Portret", "Szafa". W marcu 2012 roku została laureatką konkursu "Qadrans Qltury – Talent.pl", po raz pierwszy jako osoba z kategorii "Poezja i proza" (emitowany program QQ-7 marca 2012, w TVP Warszawa). Również członek Grupy Poetyckiej "Orion" w Tychach.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.