Facebook Google+ Twitter

Marta Gracz w audycji poetyckiej radia Judo!

"Pociąg do Poezji" rozpędzony twórczością śląskich poetów, zatrzyma się tym razem przy Marcie Gracz, postaci niezwykle ciekawej. W czasie audycji, która rozpocznie się o godz. 20, będzie można zapoznać się nie tylko z jej twórczością.

Plakat promujący audycję w Radiu Judo. / Fot. MorfeuszMarta Gracz - (wł. Wiesława Lampert-Szczyra) jest autorką tomików poetyckich: "Marionetki", "Apokalipsa", "Cieniobranie", opowiadań: "Opowieści po życiu". Inicjatorka, redaktor oraz autor wstępu, almanachu poetyckiego "Myśli w słowach zapisane" (2010/11), który zawiera wiersze dwudziestu współczesnych, polskich poetów. Jest autorką słowa wstępnego do tomików poetki Hani Goszyc "Z szuflady wyjęte" (2011), "Gdy Anioły zrzucają aureole" (2012).

O bogactwie jej twórczości niech świadczy choćby fakt publikacji na łamach takich czasopism jak "Akant", "Znaj", "Kozirynek", "Portret", "Szafa". Jej wiersze znalazły się w również antologiach: "21 w skali Beauforta" (2011) - jest to antologia autorów portalu "Na łódce poezji"-oraz "W kadrach poezji… myśli zebrane" (2007), "Bezsenność nocy czerwcowych" (2007), "Szeptem o miłości" (2008) - autorów portalu Poeci.com.

Marta Gracz jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. W listopadzie 2011 roku była gościem prestiżowej Kawiarni Literackiej w Bydgoszczy, prowadzonej przez poetkę i pisarkę Wiesławę Barbarę Jendrzejewską.

W marcu 2012 roku została laureatką konkursu "Qadrans Qltury - Talent.pl", po raz pierwszy jako osoba z kategorii Poezja i proza (emitowany program QQ - 7 marca 2012, w TVP Warszawa).

Zajmuje się także działalnością wydawniczą - Wydawnictwo Mart-Gra , jak również promowaniem twórczości artystów z całego kraju (Blog Twórczy).

Jest również inicjatorką Księgarni Literackiej AUTOR.

Audycja "Siła Emocji - spotkanie z poezją" rozpocznie się tradycyjnie o godz. 20. Będzie ją można odsłuchać bezpośrednio ze strony radia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Yvette! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje tworczosci, oraz tych sentymentalnych audycji Morfeuszu! Serdeczne pozdrowienia dla Marty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.