Facebook Google+ Twitter

Marta Kaczyńska: Boeing lądował na betonie, Tu-154M miał się rozpaść?

W związku z wczorajszym awaryjnym lądowaniem Boeinga 767 na lotnisku Okęcie, pojawiły się porównania do Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Swój komentarz w tej sprawie napisała też Marta Kaczyńska.

 / Fot. Facebook"Boeing awaryjnie wylądował- bez otwartego podwozia, na betonowym pasie. Na pokładzie było 230 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń.Samolot jest w całości. Dnia 10 kwietnia 2010 roku Tu-154m obnizywszy sie znacznie poniżej 100m po zderzeniu z błotnistym podłożem miał się rozpaść na drobne kawałki." - pisze córka pary prezydenckiej, Marta Kaczyńska na Facebooku.

Pod wpisem pojawiło się ponad 50 komentarzy, został on udostępniony 180 razy. Internauci, który komentują wypowiedź Marty Kaczyńskiej piszą o kłamstwie smoleńskim. "Widać cienka brzózka okazała się twardsza od betonu?" - czytamy.

W jednym z komentarzy możemy przeczytać również opinię, że kapitan Wrona okazałby się bohaterem wówczas, gdyby wykorzystując swoje 5 minut, powiedział publicznie: "kpt. Protasiuk także był świetnym pilotem, nie wciskajcie, że mógł mylić przyrządy, że nie wiedział co robi..."

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

jędrzej
 • jędrzej
 • 31.12.2011 12:35

nawer zadać pytanie trzeba umieć to połowa rozwiązania problemu czasami lepiej pytania nie zadawac i sie nie ośmieszać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 29.12.2011 21:52

a czemu jeden spadnie z 2 m i sie zabije a drugi z 3 pietra i nic mu nie jest ?czemu macierewicz wierzy w ufoludki no takie zielone stworki?podobno pisiaki je widza!!bo niewiedza jest zarażliwa dla tłumu!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAREK
 • MAREK
 • 04.11.2011 23:31

Szanowna Pani Marto niech Pani zapyta się swego stryja on z pewnością zna przyczynę katastrofy Pani ojca
Kpt Wrona nie miał w kokpicie tylu pomagierów, co miał kpt Protasiuk i u Wrony nikt nie był pijany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kleryk juzio
 • kleryk juzio
 • 03.11.2011 22:48

Kaczyńska głupia jak tatuś i stryj ! Jest różnica pomiędzy lądował bez kół a pier*dolną plecami o ziemię. A beton nie spowodował kapotażu, co mogło być na miękkim gruncie. Samolot prowadzili piloci a nie pijany Generał i nietrzeźwy burak. I ch*uj z nimi skurwensonami. Cha im w de ! [Biedroń pederasta]. TO NAJPROŚCIEJ WYTŁUMACZONE Dla tępaków pisowskich - tzw piździelców. Wyjaśniam : pier*dolną = uderzył.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
 • wojsik
 • 03.11.2011 15:56

Odpowiedż-pytanie do M Kacsyńskiej !
Gdyby jej mąż mec Dubaniecki swoim porszakiem uderzył z szybkością lądowania samolotu [ok 200 km/h] w drzewo o śr 30 cm,to jakim nożem trzeba by Go z tego drzewa zeskrobywać? Odp.- O S T R T M !!!
NA SZCZĘŚCIE MECENASOWI PRAWO JAZDY Z A B R A Ł A policja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:06

.ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Macci
 • Macci
 • 03.11.2011 11:27

Słabo mi się robi czytając niektóre komentarze...
Pijani generałowie stojący nad pilotem, mylenie przyrządów, kontrola lotów, te czynniki które niektórzy wymienili mają znikomy wpływ na przebieg takiego lądowania (aczkolwiek są bardzo ważne, to nie podlega wątpliwości). Podstawową i najważniejszą przyczyną roztrzaskania Tu154 i gładkiego lądowania B767 jest topografia terenu gdzie lądowano. Boeing miał idealne warunki, TWARDY beton pasa startowego, pokryty dodatkowo pianą gaśniczą by zapobiec pożarowi - wszyscy widzieli jak wzorowo kpt. Wrona posadził maszynę.
Tupolew lądował na błocie, między drzewami... Samo błoto powoduje że samolot przyziemiając zagłębia się w nim, i ogromne siły oporu rozrywają go na części (a drzewa dopełniają dzieła zniszczenia, gdyż samolot leciał z prędkością przynajmniej 250km/h), powodują rozszczelnienie zbiorników paliwa, które bardzo łatwo może się zapalić i doprowadzić do eksplozji. Nie ma sensu porównywać tych dwóch przypadków lądowań, gdyż Tu154 w tamtych warunkach pogodowych był skazany na zniszczenie, w momencie w którym zahaczył o pierwsze drzewo. Mam szczerą nadzieję że ten wpis pani Marty jest efektem pewnego impulsu emocjonalnego, w przeciwnym razie bardzo źle świadczy to o jej zdolności logicznego rozumowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadawać pytania można zawsze i nawet powinno. Nie jestem w stanie zrozumieć bólu pani Marty po stracie rodziców, bo nigdy go nie przeżyłam. Zle gdy tak głębokie emocje stanowią pożywkę do "wygrania" pewnych tematów ze szczerymi uczuciami czy intencjami nie mającymi nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...Kapitan Wrona odpowiada Marcie Kaczyńskiej"
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak powiedział kpt Janusz Więckowski (19 tys godzin nalotu na Boeingach i Tupolewach) tego typu porównania nie mają sensu ponieważ w Smoleńsku samolot z nadal niewyjasnionych przyczyn (komisja Millera tego nie rozstrzygnęła) stracił sterowność jeszcze w powietrzu.
I nawet najlepszy pilot (a kpt Protasiuk potrafił wcześniej z zepsutym autopilotem lecieć kilkanascie godzin z 4 międzylądowaniami pokonując nocą Atlantyk) nic na to nie mógł poradzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.