Facebook Google+ Twitter

Marta Kaczyńska: mój ojciec nie był zorientowany wyłącznie na przeszłość

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2010-10-29 09:13

Marta Kaczyńska-Dubieniecka, córka tragicznie zmarłego prezydenta, która po przegranej kampanii prezydenckiej jej stryja zniknęła z życia publicznego, w przyszłym tygodniu pojawi się oficjalnie w Warszawie.

 / Fot. Adam Ciereszko- Na 5 listopada zostałam zaproszona przez dyrektora Centrum Kopernika w Warszawie na otwarcie tej instytucji - mówi. Kaczyńska-Dubieniecka wczesnym latem zapowiedziała, że planuje utworzenie Fundacji im. Lecha i Marii Kaczyńskich, by przypominać o dorobku swoich rodziców. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Polska", fundacja wciąż nie jest jeszcze zarejestrowana. Prawdopodobnie najpierw powstanie w Warszawie Instytut Lecha Kaczyńskiego.

Marta Kaczyńska chce do tego czasu swoją obecnością przypominać o myśli politycznej Lecha Kaczyńskiego, by była ona bardziej żywa w pamięci Polaków i identyfikowana z jej autorem. Stąd jej planowana obecność w Centrum Nauki Kopernik. - Mój ojciec był pomysłodawcą stworzenia tego obiektu w czasie kiedy sprawował urząd prezydenta Warszawy. Mam nadzieję, że przypomnienie osoby pierwotnego twórcy tej placówki może choć trochę przyczyni się do obalenia panującego stereotypu na temat mojego ojca jako postaci zorientowanej wyłącznie na przeszłość i niechętnej nowoczesności - mówi "Polsce" Marta Kaczyńska-Dubieniecka.

W maju 2010 roku odnosząc się do kwestii Fundacji Marii i Lecha Kaczyńskich, mąż prezydenckiej córki Marcin Dubienecki powiedział, że ma ona zostać powołana w najbliższym czasie, ale nie wcześniej niż po wyborach prezydenckich. Fundacja miała zajmować się miejscem Polski w świecie i kwestiami związanymi z ideą państwowości. W ramach fundacji wyłoniony miał zostać Instytut Lecha Kaczyńskiego, zajmujący się wydawaniem książek, organizowaniem wykładów i kształceniem. Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu ostatnich miesięcy, rodzina prezydenckiej pary i najbliżsi współpracownicy kilkakrotnie zmieniali koncepcję co do sposobu kultywowania pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Ostatecznie rodzina przygotowuje się do uruchomienia fundacji, w jednym z wydawnictw ukaże się do końca listopada wywiad-rzeka z Lechem Kaczyńskim, który przeprowadził publicysta Łukasz Warzecha, a sama Marta Kaczyńska-Dubieniecka będzie starała się wznowić wydanie książki "Warto być Polakiem. Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego", którą wydrukowała w II połowie 2010 roku Kancelaria Prezydenta.

19 października imieniem Lecha Kaczyńskiego nazwana została pierwsza w Polsce szkoła - podstawówka w Chełchach pod Ełkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 29.10.2010 23:41

"czytelniku" - a cóż złego napisałem, że uczysz mnie szacunku do drugiego człowieka?

Zajrzyj do innych środków przekazu niż tylko Trwam i Maryja, a dowiesz się, że ostatnio mąż pani Dubienieckiej kupił porshe. Krótki czas po tym, jak jego żona otrzymała 3 mln pln z polisy ubezpieczeniowej.

Skojarzenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 29.10.2010 21:06

Brzezicki gdzie się pan wychowywał? W poprawczaku czy w rodzinie gdzie uczą szacunku dla drugiego człowieka?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 29.10.2010 21:04

Łukasz Brzezicki pan już sobie kupił to porsche czy jeszcze pan czeka?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawus
 • hawus
 • 29.10.2010 16:09

to teraz na fundacje lecha i marii kaczynskich beda przesylac pieniadze jak na budowe kosciola w licheniu, oczywiscie ja tez bym robil wszystko zeby ludzie mieli o moim ojcu jak najlepsze zdanie dlatego "jestem za a nawet przeciw" ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaga
 • Jaga
 • 29.10.2010 15:40

Zaproszona?! Wątpię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 29.10.2010 14:03

Nie czytam bo już nie mam zdrowia czytać o Kaczyńskich jacy to z nich wizjonerzy.Może na Marksie i Leninie to oni się znają(znali)Co do teraźniejszości to juz inna "historia"

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.10.2010 12:12

Pani Marto, gratuluję nowego porshe.
Jest piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.