Facebook Google+ Twitter

Marta Kaczyńska w Brukseli o katastrofie smoleńskiej. Posłuchaj

Podczas wczorajszego wystąpienia w Parlamencie Europejskim, córka Lecha i Marii Kaczyńskich zaapelowała o utworzenie międzynarodowej komisji, która powinna zbadać i wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Marta Kaczyńska w Brukseli / Fot. Wiktor Dąbkowski- Przyjechałam tu jako obywatelka Polski i UE, międzynarodowej struktury, która tak często odwołuje się do solidarności - mówiła Kaczyńska. - Dziś Polska, jako członek UE powinna spotkać się z solidarnością pozostałych państw i uzyskać odpowiednie wsparcie.

Rodziny ofiar liczą na wsparcie i liczą na pomoc instytucji europejskich - cytuje Kaczyńską Polska Times. Kiedy skończyła mówić, została nagrodzona brawami.

Plik audio z nagraniem pierwszej części wysłuchania w Brukseli:



POZOSTAŁE PLIKI MP3

Wypowiedź Kaczyńskiej ostro skrytykował Lech Wałęsa. Apelował: "Boję się, że jak wszystko się wyjaśni, to sami siebie ośmieszymy, bo politycy są sprawcami tych złych rzeczy". Zarzucił również członkom Prawa i Sprawiedliwości, że nie szanują demokracji, a to dlatego, że usilnie walczą o wyjaśnienie przyczyn katastrofy z 10 kwietnia.

Lech Wałęsa skomentował przy okazji demonstracje przed Pałacem Prezydenckim, w których uczestniczyli politycy PiS podczas wizyty Dimitrija Miedwiediewa. Stwierdził, że takie zachowania świadczą o tym, że organizatorom protestu nie pozostało nic innego, jak tylko żyć przeszłością. Zdaniem noblisty powinniśmy dbać o stosunki z slinym sąsiadem, ale nie jest to możliwe bez rozliczenia się z historią.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (54):

Sortuj komentarze:

wiettus
 • wiettus
 • 11.12.2010 09:32

Lepiej zająć sie świętami Bożonarodzeniowymi a nie wałkować stare sprawy kantynie smoleńskie i inne popatrzcie ludzie w przyszłość a nie wieczne cofanie do tyłu to już historia i koniec było minęło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

uwarzam ze nie nalerzy obrarzac nikogo tylko poczekac na dokladne zbadanie wypadku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 10.12.2010 12:32

Zostawcie umarłym grzebanie ich zmarłych!

Katastrofą powinni zajmować się tylko pracownicy administracji państwowej, których zakres obowiązków służbowych to przewiduje; pozostałe osoby pracujące w administracji państwowej zamiast zmarłymi mają obowiązek zajmować się żyjącymi w tym polskimi dziećmi, które bez śniadań głodne uczęszczają do szkoły, chorymi w tym staruszkami i starcami umierającymi z braku środków do życia i osobami umierającym na mrozie.

Zajmijcie się żywymi bo umarłym już nikt nie jest w stanie pomóc. Mnóstwo żyjących osób umrze jeśli będziecie marnotrawić czas dla zmarłych!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zając
 • Tadeusz Zając
 • 10.12.2010 08:54

Gazeta Biznes
- Ja wiem, że los udowodni, że Kaczyńskim będzie bardzo nieładnie, kiedy prawda wyjdzie na jaw - mówił prezydent - Tu chodzi o to, żeby przestali podrywać autorytet demokratycznego państwa. Tutaj musimy jakieś prawo, które nas nauczy kultury i zachowania, bo nie można w nieskończoność pozwalać na coś podobnego. Prezydent dodał: - Wybraliśmy ludzi, poprawiajmy, lepiej wybierajmy, w porządku, ale nie róbmy takich hec, nie zabierajmy prawa wyjaśnienia demokratycznym strukturom państwa. Zapytany o porównanie katastrofy smoleńskiej do zbrodni katyńskiej, Wałęsa odpowiedział: - Za Katyń nie było po osiem milionów odszkodowania, tutaj nawet takie odszkodowania były, z tego co słyszę. Nie wiem czy to jest prawda. Ja się boję czegoś innego: że jeśli naprawdę dokładnie wszystko wyjaśnimy, to nie będziemy mieli komfortu - ośmieszymy nasze państwo, nasze zachowania, naszych polityków, którzy są sprawcami większości tych niedobrych zdarzeń. I sami sobie znów strzelimy w nogę.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,8791149,Walesa_o_Marcie_Kaczynskiej__To_chore.html#ixzz17h2bTcPI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zając
 • Tadeusz Zając
 • 10.12.2010 08:32

Onetyzacja W24 stała się faktem, hawk !

Komentarz został ukrytyrozwiń
lp.4
 • lp.4
 • 10.12.2010 06:48

z Lema za Wikicytaty ::

''Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. ''

''Na szczęście Kaczyńscy przeminą, choć zdążą popsuć gospodarkę. Czeka nas zastój. Ale tylko przez cztery lata. Potem naród jak koń, któremu ktoś przystawił kaktus pod ogon, zacznie wierzgać i wszelki ślad po bliźniakach zaginie. Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia.''

Komentarz został ukrytyrozwiń
GDANSK-BOLEK-ZDRAJCA-S.B.
 • GDANSK-BOLEK-ZDRAJCA-S.B.
 • 10.12.2010 01:05

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLEK ZDRAJC S.B.
 • BOLEK ZDRAJC S.B.
 • 10.12.2010 00:54

Komentarz został ukrytyrozwiń
WALESA TO ZDRAJCA OKRAGLY S
 • WALESA TO ZDRAJCA OKRAGLY S
 • 10.12.2010 00:36

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.