Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3862 miejsce

Marta Kielczyk: Od dziecka walczyłam o mikrofon

Marta Kielczyk to dziennikarka telewizyjna. Prowadząca "Panoramę". Zawsze pełna pomysłów, pozytywnego nastawienia.

Marta Kielczyk, dziennikarka TVP, pasjonatka dobrej lektury i odpoczynku. / Fot. Nadesłane przez MarteMarta Kielczyk, dziennikarka TVP, pasjonatka dobrej lektury i odpoczynku. / Fot. Fot. Made by TVP/ udostępnione przez Martę KielczykJest Pani jedną z najbardziej znanych twarzy TVP 2. Jak długo pracuje Pani w telewizji?
Do TVP przyszłam w 1999 roku w wyniku konkursu na prezenterów i reporterów programów informacyjnych. Przeszłam liczne testy i eliminacje - trwało to w sumie kilka miesięcy. Na koniec dowiedziałam się, że ostatni etap przed kamerą również przeszłam pomyślnie i znalazłam się w wąskim gronie osób, które zaproszono na szkolenie - po nim mieliśmy być skierowani do konkretnych redakcji. Ja trafiłam do Panoramy. Miałam jeszcze próby kamerowe w studiu programu i trafiłam na grafik redakcyjny. Od tamtej pory jestem w Panoramie, choć od czasu do czasu prowadzę inne programy w TVP - głównie oczywiście w Dwójce, ostatnio "Reportera Polskiego", bywam też rano w "Pytaniu na śniadanie" z przeglądem prasy albo tak zwanymi wejściami na żywo z różnych miejsc w Polsce.

Skąd wziął się u Pani taki pomysł na pójście drogą dziennikarstwa?
To chyba było mi przeznaczone - od dziecka walczyłam o mikrofon - potrafiłam wyrwać go św. Mikołajowi w przedszkolu - bez mojego występu "Choinka" się nie liczyła. Potem były liczne konkursy recytatorskie i krasomówcze. Potrafiłam nagrywać Wiadomości i odczytywać je na głos. Wybór pierwszych studiów był więc dosyć naturalny.

TVP obchodzi 60. rocznicę istnienia. W ubiegły weekend odbył się jubileuszowy dzień otwarty. Jak go Pani wspomina?
Spotkania z widzami są dla mnie szczególnie ważne - nareszcie nie muszę Ich sobie wyobrażać, po prostu są, przedstawiają się, pytają o kulisy pracy, albo gdy dawno mnie nie widzieli - chcą znać bieżący grafik, nie każdy zwrócił uwagę, że Panorama popołudniowa jest teraz wcześniej: o 15.45. To jednocześnie mnóstwo autografów i wspólnych zdjęć. Zaskoczona byłam gdy jedna z dziewcząt wyciągnęła moją fotografię i poprosiła o dedykację - niesamowite przygotowanie. Panorama obchodziła w tym roku 25-lecie - mamy swój procent w obchodzonym 60-leciu.

Gdyby nie dziennikarką, to kim by Pani została?
Dziennikarką.

W jaki sposób lubi Pani odpoczywać po intensywnym dniu pracy?
Śpię, śpię, śpię - nic nie pozwala mi tak odzyskać sił jak drzemka i porządne wyspanie. Regeneracja w czystej formie. Wszelkie sporty uwielbiam rano - już po tym jak się obudzę. Zaczynam dzień od bieżni, która stoi w garderobie - traktuję to jak element higieny porannej. Poranna rozgrzewka daje mi energię i siłę na cały dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

... i tego dziennikarskiego spontana niech sympatycznej Marcie nigdy nie brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.