Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12843 miejsce

Marta Lipińska - 50 lat na scenie teatru Współczesnego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-18 14:28

3 marca o godzinie 19 warszawski teatr Współczesny zaprasza na "Wieczór Marty Lipińskiej" z okazji 50 lat pracy aktorki na scenie Współczesnego.

 / Fot. mat. Teatr WspółczesnyNa 3 marca zaplanowano spotkanie zespołu teatru i zaproszonych gości z Jubilatką.

W programie spotkania fragmenty jej ról zarejestrowane na taśmach audio i video, rozmowy z Aktorką o fenomenie 50 lat na scenie jednego teatru – Teatru Współczesnego.

Antoni Czechow „Trzy siostry”. Reż. Erwin Axer
Premiera 22 lutego 1963 r.

Debiut w roli tytułowej! Ryzyko opłaciło się: Irina Marty Lipińskiej jest jednym z ciekawszych debiutów lat powojennych.
Andrzej Wirth, Nowa Kultura nr 10, 10 III 1963 r.

 / Fot. mat. Teatr Współczesny"Dawno nie było na warszawskiej scenie tak wybitnego debiutu, jak występ Marty Lipińskiej w roli Iriny. Dysponuje ona nie tylko młodzieńczym urokiem, wspaniałymi wyrazistymi oczyma, ale umie już robić z tych wszystkich atutów świetny użytek, gra panując całkowicie nad bogatym i skomplikowanym arsenałem środków aktorskich. Można jej na podstawie tej jednej roli rokować piękną przyszłość". Roman Szydłowski, Wszystkie barwy Czechowa, Trybuna Ludu nr 55, 24 II 1963 r.

"Jest też i aktorka, której w tym przedstawieniu przypadł w udziale zaszczyt scenicznego debiutu: i czyż może być większa pochwała dla talentu i warunków aktorskich Marty Lipińskiej niż stwierdzenie, iż znalazła się wśród swoich znakomitych kolegów i koleżanek nie jak intruz, lecz jako równa z równymi?" Jan Alfred Szczepański, Przyjaźń nr 11, 17 III 1963 r.

"Irina – Marta Lipińska, to rewelacyjny debiut aktorski. Spełnia wszystkie warunki: talent, młodość, uroda. (Znowu zasługa Axera, że tę świetną, ale i trudną rolę powierzył debiutantce). Nazwisko to zapamiętajmy: jeszcze niejednokrotnie będziemy chyba mieli okazję zachwycać się jej urodą i jej grą." Stanisław Ostrowski, Świat nr 10, 10 III 1963 r.

Marta Lipińska - skarb Współczesnego!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.