Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8619 miejsce

Marta Nieradkiewicz z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego

Aktorka Marta Nieradkiewicz otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2016. Nagrodzono jej kreacje w filmach "Zjednoczone Stany Miłości" i "Kamper".

Marta Nieradkiewicz - laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. / Fot. ZOOM/Fundacja KINOMarta Nieradkiewicz pochodzi z Łodzi. W tamtejszej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej ukończyła (w 2007 roku) Wydział Aktorski. W latach 2008 -2012 występowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, następnie przez jeden sezon pracowała w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Od roku 2013 jest aktorką Narodowego Starego Teatru w Krakowie. W 2000 roku debiutowała na dużym ekranie rolą Kaśki Wiosennej w filmie "Człowiek wózków" Mariusza Malca. Popularność przyniosła jej rola Julii Marczak - Zwoleńskiej w serialu "Barwy szczęścia". Pojawiła się też w innych serialach: "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Komisarz Alex", "Pakt", "Ojciec Mateusz", "Glina". Marta Nieradkiewicz zagrała też interesujące role w takich filmach, jak "Płynące wieżowce", "Z miłości", "Kamper" i "Zjednoczone Stany Miłości". Za role w tych dwóch ostatnich Fundacja "KINO" i Fundacja dla Kina przyznała jej nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego przyznawaną młodym aktorom wyróżniających się wybitną indywidualnością od roku 1969 (wśród jej laureatów znajdują się m.in. Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Marian Opania, Jadwiga Jankowska - Cieślak, Krystyna Janda, Dorota Segda i wielu innych wspaniałych aktorek i aktorów). Konkurentami Marty Nieradkiewicz do nagrody byli w tej edycji: Julia Kijowska, Filip Pławiak i Piotr Żurawski.

Podczas gali wręczenia nagrody, która odbyła się 12 kwietnia 2017 roku w warszawskim kinie "Elektronik" nagrodzono również najlepszą książkę filmową 2015/2016. Laureatką nagrody im. Bolesława Michałka została Dorota Karaś, autorka książki "Cybulski. Podwójne salto" (Wydawnictwo Znak).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nagroda w pełni zasłużona…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.