Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23707 miejsce

Marta Szpecht o studentach w Dolnośląskim SF Business Centre Club

Są młodzi, ambitni, a łączy ich działalność w organizacji, która jest dla nich nie tylko szkołą inwestycji finansowych, ale też kształcenia samego siebie. O SF Business Centre Club opowiada przewodnicząca Studenckiego Forum BCC we Wrocławiu Marta Szpecht.

Członkowie Dolnośląskiego Studenckiego Forum Business Centre Club / Fot. Marta Sokołowska (CC-BY 2.0)Daria Stolarz: Jakie są początki SF BCC?
Marta Szpecht: Organizacja SF BCC została założona w 2001 roku w Warszawie. Wtedy z inicjatywy ogólnopolskiej organizacji przedsiębiorców BCC powstało Studenckie Forum, które zostało upoważnione do używania logo BCC. Jeszcze w 2001 pomysł podchwyciły inne miasta Polski. We Wrocławiu organizacja założona została w 2003 roku przez studentów jednego z kół naukowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Na pomysł utworzenia organizacji wpadł Przemek Huminiecki, który wraz ze swoimi kolegami zainicjował działanie SF BCC we Wrocławiu.

Jakie projekty SF BCC realizowało w przeszłości?
Między innymi były to Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które potem stały się niezależnym stowarzyszeniem. W zależności od regionu wciąż z nimi współpracujemy. Współdziałamy przy niektórych projektach, np. przy Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS. Poza tym, 9 listopada AIP organizują imprezę taneczno-biznesową WYTAŃCZ POMYSŁ NA BIZNES, na którą serdecznie zapraszamy.

Czy SF BCC współpracuje tylko z uczelniami państwowymi, czy też ze szkołami wyższymi prywatnymi?
We Wrocławiu do tej pory głównie współpracowaliśmy z uczelniami państwowymi. Nasza filia zarejestrowana jest przy Uniwersytecie Ekonomicznym, natomiast przy Politechnice Wrocławskiej mamy swój oddział. Nasze szkolenia oraz współpraca pojawiała się także na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Przyrodniczym. Jeżeli chodzi o inne uczelnie wyższe to jesteśmy otwarci na wszelką współpracę w przyszłości.
Wiemy też, że inne regiony, na przykład Studenckie Forum w Poznaniu i w Białymstoku, współpracują ze szkołami prywatnymi i ta współpraca przebiega pozytywnie. Rozwijamy się cały czas.

Studenckie Forum zostało zainicjowane przez organizację prywatnych przedsiębiorców BCC. A jak się układa wasza współpraca dziś? Czy członkowie BCC (szczególnie z Loży Dolnośląskiej) wspierają waszą działalność?
Nasze stosunki układają się dobrze. Kiedy nowy przewodniczący zostaje wprowadzony przez swojego poprzednika ma on spotkanie z Kanclerzem Loży. Dostajemy od nich wsparcie merytoryczne oraz zapraszani jesteśmy na różne spotkania. Ponadto, jeśli tylko możemy, to też pomagamy członkom Loży np. przy organizacji spotkań i gali.

Ile jest oddziałów SF BCC w Polsce i ilu mniej więcej członków one zrzeszają?
Studenckie Forum Business Centre Club posiada 18 oddziałów w całej Polsce, łącznie zrzesza 450 osób. Liczba członków w każdym regionie jest zróżnicowana.

Jak układają się relacje między regionami SF BCC i jak wygląda wasza działalność?
Mamy wewnętrzne zjazdy i konwenty 4-6 razy w roku. Spotykają się zazwyczaj przewodniczący i ich zastępcy w regionach, którzy obradują w sprawie funkcjonowania SF BCC w całej Polsce. Mamy też wspólne patronaty, np. przy projekcie Inteligencji Finansowej jest nim Ministerstwo Finansów. Poza tym posiadamy też tych samych sponsorów ogólnopolskich. Wymieniamy się między sobą swoimi doświadczeniami, ustalamy jednakowe reguły i mamy wspólne projekty. Jednym z nich jest np. Festiwal Przedsiębiorczości BOSS, który odbywa się każdego roku przeważnie od marca do maja i jest on w każdym regionie w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.