Facebook Google+ Twitter

Martin Schulz zastąpił Jerzego Buzka na stanowisku przewodniczącego PE

Lider socjaldemokratów Martin Schulz został wybrany na nowego szefa Parlamentu Europejskiego. Zastąpił on na tym stanowisku Jerzego Buzka, który przez 2,5 roku kierował Parlamentem.

Jak podaje TVN24, podczas wtorkowego głosowania, Schulz zdobył 387 głosów i został nowym szefem PE (przed dwoma laty Buzek zdobył 555 głosów). "Jestem przekonany, że za pana przewodnictwa PE zostanie kluczowym miejscem dla demokracji w UE. Liczymy na pana i na to, że PE pozostanie miejscem, gdzie ma miejsce debata polityczna, która ma służyć naszym obywatelom" - powiedział Buzek po ogłoszeniu wyników.

Tu możesz przeczytać co powiedział Martin Schulz po wyborze na przewodniczącego PESchulz natomiast w swoim wystąpieniu skrytykował działania agencji ratingowych, mówiąc, że "podważają one wiarę w projekt europejski". Nowy przewodniczący podkreślił, że agencje te "mają większą władze niż demokratycznie wybrane rządy i parlamenty".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

przyslowiowy
  • przyslowiowy
  • 17.01.2012 13:23

"Polak Niemiec dwa bartanki ..." czy wszyscy uważają że polska to kraj niemców i francuzów? mysle że każdy się ze mną zgodzi że polska już dawno zostala sprzedana przy wybuchu jakiejkolwiek wojny Polksi nie ma ale nie od 2012 tylko już dużo dużo wczesniej Po obecnie bardziej zajmuje sie polityką zachodnią i zagraniczną co dla nas nie ma korzysci. Proszę powiedzcie gdzie i kiedy ostatnio premier lub prezydent bronili polski, gdzie sie za nia wstawili??

Komentarz został ukrytyrozwiń
edgemen
  • edgemen
  • 17.01.2012 13:15

podobno buzek bedzie dostawal teraz mieisecznie po 25 tys zl emeryturki. za tyle kaski wielu moze sie zeszmacic jak on i mowic co mu kaza. a prawda jest taka, ze coraz mniej jest Polski w Polsce za to niemcow i francuzow w waznych przedsiobiorstwach/firmach b. duzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
  • czytelnik
  • 17.01.2012 13:08

I znowu do wladzy dochodza niemcy ktore zniszcza gospodarke polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.