Facebook Google+ Twitter

Martin Scorsese wybrał 21 arcydzieł polskiego kina. Zaprezentuje je w USA i Kanadzie

W Nowym Jorku odbędzie się dziś przegląd "Martin Scorsese przedstawia arcydzieła polskiego kina". Wybitny reżyser wybrał 21 filmów, które zostaną zaprezentowane publiczności.

 / Fot. By Siebbi (Martin Scorsese) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsPremiera przeglądu odbędzie się w Lincoln Center w Nowym Jorku. Filmy będą pokazywane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jako pierwszy zostanie zaprezentowany obraz "Barwy ochronne", Krzysztofa Zanussiego i "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy. Spotkanie w Nowym Jorku zakończą filmy Janusza Morgensterna i Wajdy.

Geneza projektu sięga 2011 r., gdy reżyser obejrzał odtworzony cyfrowo obraz "Rękopis odnaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa. Wielokrotny laureat Oscara wybrał do przeglądu filmy takich reżyserów jak Andrzej Munk, Jerzy Kawalerowicz, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Janusz Morgenstern.

Do polskich kin wybór Scorsese trafi wiosną bieżącego roku. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na jego stronie internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.