Facebook Google+ Twitter

Martin Whitmarsh pozostanie szefem FOTA

Szef McLarena Martin Whimarsh ma pozostać na stanowisku szefa Stowarzyszenia Zespołów Formuły 1 (ang. FOTA) w 2011 roku - dowiedział się serwis Autosport.

Whitmarsh przejął to stanowisko pod koniec zeszłego roku od Luci di Montezemolo z Ferrari. Szef stowarzyszenia miał być zmieniany co roku. Już w trakcie sezon u pojawiały się głosy, że Ross Brawn z Mercedesa, Christian Horner z Red Bulla i Adam Parr z Williamsa chcą zastąpić Whitmarsha kimś innym.

FOTA poczyniła jednak w tym roku spory postęp - między innymi udało jej się osiągnąć porozumienie dotyczące ograniczenia kosztów w przyszłości - więc zespoły na zeszłotygodniowym spotkaniu ustaliły, że najlepiej będzie jeżeli Whitmarsh pozostanie na swoim stanowisku, aby FOTA mogła kontynuować podjęte reformy.

Kolejną przyczyną takiej decyzji może być fakt, że Ross Brawn, który był faworytem do zastąpienia Whitmarsha, nie był zainteresowany objęciem tej funkcji.

Brawn, zapytany we wrześniu przez Eurosport na temat możliwości objęcia stanowiska szefa FOTA, powiedział: "Byłem już dwa lata przewodniczącym grupy technicznej w F1 i myślę, że to wystarczy. Nie jest to moją ambicją."

"Jak wszyscy szefowie zespołów, wiem, jak ważne jest takie stowarzyszenie jak FOTA i chylę czoła przed jego pierwszym prezesem Lucą di Montezemolo i obecnym Martinem Whitmarshem za właściwe prowadzenie tego stowarzyszenia."

"Myślę, że teoretycznie jest możliwe, że Martin pozostanie na swoim stanowisku, z czego bardzo bym się cieszył, ale musimy to przedyskutować i zobaczymy co z tego wyjdzie."

Oczekuje się, że FOTA potwierdzi przedłużenie umowy z Whitmarshem w pierwszych tygodniach nowego roku.

Źródło: f1ultra.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.