Facebook Google+ Twitter

Martwa natura Agnieszki Pawlickiej

1 sierpnia o godzinie 18.00, w łódzkiej galerii Sztuka na Sztuki przy ul. Piotrkowskiej 35 odbędzie się wernisaż Agnieszki Pawlickiej. Młoda artystka zaprezentuje przede wszystkim martwą naturę.

Szyld Galerii Sztuka na Sztuki / Fot. Mirosława Kasowska Autorka poświęca się głównie malarstwu portretowemu. Fascynują ją bowiem ludzie i ich twarze. Jednak tym razem pokaże nam nieruchomą część rzeczywistości. Tę, która żyje jedynie poprzez swoje kształty i ich załomy, w których umiejscawia się światło lub cień. Autorka pokazuje nam co w tych smugach widzi. Przedstawiając swój punkt widzenia odkrywa własną wrażliwość. Tym samym daje nam okazję zarówno konfrontowania się z jej wyobraźnią jak i możliwość dalszego poznawania własnej.

- „Mimo że staram się pokazywać prawdę, zdaję sobie sprawę, iż jestem jedynie fałszerzem rzeczywistości, ponieważ moje malarstwo jest ukazaniem wewnętrznych odczuć, wrażeń tego, co widzę oczami, oczami duszy i sercem” – to wypowiedź autorki dotycząca własnej twórczości. Prezentowane przez nią prace będzie można oglądać do 23 sierpnia. Ale już teraz można zobaczyć trzy przykładowe. Wystarczy wejść na tę stronę.

To już druga wystawa Agnieszki Pawlickiej w Galerii Sztuka na Sztuki. Poprzednia, zatytułowana „Oni, zadumani” odbyła się w dniach 8 maja- 8 czerwca 2007 roku. Wystawiane wtedy prace - głównie portrety - można oglądać pod adresem: www.sztukanasztuki.pl/archiwum06.html, a przeczytać o nich - sięgając do wcześniejszych materiałów Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.