Facebook Google+ Twitter

"Martwy jak zimny trup". Czy ludzie są tylko tłem dla świata?

Oh Sookie cookie w coś ty się znowu wpakowała? - mógłby zapytać Snoop Dog w nowszej wersji piosenki "Oh Sookie". Tym razem telepatka z Bon Temps musi odkryć, kto strzela do zmiennokształtnych. Ma na to miesiąc, inaczej jej brat zginie.

 / Fot. Okładka książki"Martwy jak zimny trup" to już piąty tom przygód telepatki Sookie Stackhouse.
Charlaine Harris niezwykle wyraźnie daje czytelnikowi do zrozumienia, że zwykli ludzie są tylko tłem dla świata.

W tym tomie będziemy mieli okazję poznać zwyczaje pogrzebowe, dotyczące przywódcy stada wilkołaków, które są jednocześnie przygotowaniem do kampanii wyborczej. Poznamy też środowisko zmiennokształtnych, bowiem brat Sookie - Jason - zostanie pumołakiem, czego dowiadujemy się już na pierwszej stronie książki. Nie zabraknie też dobrej wróżki, która kolejny raz przybędzie Sookie z pomocą i ocali jej pechowe ciało.

Sookie kontra pech


Pech będzie towarzyszył Sookie zdecydowanie i to w całej książce - można powiedzieć, że wyrabia 100 procent normy. Dziewczyna mimo problemów z przeszłością: romansu z Ericiem i jego późniejszą utratą pamięci czy też trupem ex dziewczyny pewnego wilkołaka - stara się żyć normalnie. Na szczęście nie odczuwa wyrzutów sumienia w związku z odstrzeleniem głowy swej prześladowczyni i dlatego nie daje się zaszantażować jej byłemu narzeczonemu - Alcidowi - bowiem spełnia jego prośbę absolutnie dobrowolnie.

A co z wątkiem przewodnim?


W okolicach Bon Temps ginie młoda dziewczyna, a kilkoro ludzi w różnych odstępach czasu zostaje postrzelonych. Pociski wyszły z tej samej broni, a ofiarami są tylko istoty zmiennokształtne. Wśród ciężko postrzelonych znajduje się Sam - szef Sookie, oraz Calvin Norris - przywódca pumołaków z Hot Shot, któremu ewidentnie Sookie wpadła w oko. Zmiennokształtni uważają, że tylko ktoś, kto bardzo nienawidzi istot dwoistej natury i tylko ktoś, kto zna ich środowisko, może być strzelcem. Podejrzenie pada na Jasona. Sookie jednak dobrze wie, co siedzi w głowie jej brata i postanawia na własną rękę znaleźć zabójcę zmiennokształtnych. Oczywiście, ma na to czas tylko do następnej pełni, bo gdy tylko Jason przemieni się w pumę, zostanie rozszarpany przez swoich silniejszych współbraci, wliczając w to jego własną dziewczynę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Joanna Pałgan
  • Joanna Pałgan
  • 04.11.2010 22:00

trzeba przyznać że Charlaine Harris świetnie wykorzystuje wątek wampirów w swych ksiażkach, mimo ze jest to temat oklepany w dosyć innowacyjny sposób podchodzi do tego zjawiska. Zgodzę się ze słowami autorki artykułu że Sookie prześladuje pech. Właściwie jej nie opuszcza od momentu poznania wampirów,ale gdyby nie to wtedy nie byłoby wspaniałych perypetii naszej rozczepianej telepatki :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.