Facebook Google+ Twitter

Martyna Jakubowicz w klubie Zero

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-08 13:53

Martyna Jakubowicz to niekoronowana królowa nastroju. Wykonawczyni utworów będących mieszaniną folk, etno, blues, rock, a także pop. Tworzy klimatyczną muzykę z bardzo dobrymi tekstami. Po dwunastu latach przerwy nagrała autorską płytę pt. „Okruchy życia”.

„Okruchy życia” sygnowane są przez Martynę Jakubowicz i zespół Żona Lota. Na płycie znalazło się dwanaście utworów, do których teksty napisał Andrzej Jakubowicz, a muzykę Martyna Jakubowicz.

O swoim nowym albumie opowiada Martyna Jakubowicz: „Długo nie było mojej autorskiej płyty. Życie układało swój scenariusz, a ja nie bardzo miałam siłę, aby o tym śpiewać. Wszystko w końcu działo się swoim rytmem i bez pośpiechu. Piosenki z tej płyty powstawały przez wiele lat. Nie wiedziałam do końca, jakie w ostateczności będą, oprócz mglistego zarysu, jaki klimat będzie dla nich właściwy. Wszystko tak naprawdę znalazło swój finał w studiu.

W tej muzyce jest dużo z tego, o czym pomyślał Łukasz, dużo z tego, co zespół dołożył od siebie, dużo z tego, co dołożył Marcin i na koniec dużo z tego, co postanowił Wojtek. Jednym słowem, przyniosłam piosenki, a zespół wzmocniony pomysłowością Łukaszka Matuszyka i producenta Marcina Pospieszalskiego oraz uchem Wojtka Przybylskiego zrobił kawał wspaniałej muzyki.

Zespół, czyli cudowna, niezastąpiona sekcja – Paweł „Muzzy” Mikosz – twórca grooviących basów w stylu vintage, Przemek Pacan – równie skutecznie przemyślane vintage bębny, Łukasz Matuszyk – mistrz akordeonu, grający również na instrumentach klawiszowych – twórca wielu pomysłowości w tej muzyczce oraz Darek Bafeltowski – na wszelkich klimatycznych gitarach: akustycznych, elektrycznych oraz na mandolinie i banjo”.

W nagraniu płyty wziął także udział Kwartet Smyczkowy Kwadrat w składzie: Grzegorz Lalek – pierwsze skrzypce, Marta Orzęcka – drugie skrzypce, Sergiusz Pinkwart – altówka,Patryk Rogoziński – wiolonczela.

Jak mówi artystka, płyta nie jest lanserska. „Nie jest też pewnie trendy i nie nabije nam ‘kabzy’, i w związku z tym nie będziemy obrzydliwie bogaci. Nie jest to istotne, bo mieliśmy
kupę frajdy pracując nad nią. Żyjemy w wolnym kraju i mogę sobie pozwolić na swobodną wypowiedź, dlatego płyta jest właśnie taka. Jest to 12 różnych opowieści, stąd i muzyka jest różna. Ryzykuję. Może to jakaś wada i skaza, że nie chcę się zamykać w szufladkach z nazwami. Mam nadzieję, że dla kilku osób nie będzie to miało wielkiego znaczenia. Ważne, aby wibracje były pozytywne!” – podkreśla Martyna Jakubowicz.

Zapraszam do klubu muzycznego Zero 9 grudnia. Bilety: przedsprzedaż 30 złotych, w dniu koncertu 35 złotychMateriał prasowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ok Damianie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli tak to zwracam honor. Ja zasugerowałem się tym że ten materiał okazał się początkowo jako materiał Damiana Leciaka a potem jako Gość Dnia. Takie materiały naszych autorów ukazują się często, wiec myślałem iż Damian podpisuje się pod tym materiałem. A co do "pan" to kiedyś zwracaliśmy się do siebie per "ty" wiec proponuje wrócić do starej formy Rafale. Pozdrawiam i dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Damianie, jest to klasyczny materiał prasowy, jaki redakcje mogą zamieszczać na swoich stronach, bez konieczności podania źródła. Na naszą skrzynkę redakcyjną przychodzi bardzo wiele tego typu tekstów. Są one przygotowywane przez wydawców płyt, organizatorów koncertów itp. Ten materiał dodał Damian. Przez pomyłkę ukazał się pod jego nazwiskiem, co zostało szybko poprawione. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może jestem upartym ignorantem ale artykuł ten w takiej lub podobnej formie był umieszczony w internecie już 13 października. Tutaj jest tylko dodana info o koncercie a ogromne fragmenty są skopiowane i wklejone. Myślę iż przyzwoitość nakazuje aby podać źródło. W innym razie jest to kradzież wartości intelektualnej. Liczę na jakieś sprostowanie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem jak redakcja może mówić czy zauważyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
techniczna uwaga
  • techniczna uwaga
  • 08.12.2010 22:14

Panie Damianie L. dlaczego odpowiadając na forum używa Pan imienia i nazwiska jak w szkole podczas sprawdzania obecności. Tutaj nikt do Pana nie pisze Damianie Leciaku, itd... Przecież zwracał się Pan do jedynego, poza Panem, Damiana podpisanego pod tym artykułem. Chyba nikt nie pomyliłby się w interpretacji do kogo Pan pisze (bo zakładam, że sobie samemu na forum by Pan nie odpowiadał).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rubryce gość Dnia artykuły nie ukazują się na wniosek autora, tylko jest to jasno określone w regulaminie. A na końcu takiego materiału przeważnie widnieje nazwisko autora tudzież źródło. A potem Damian mówi że się czepiają. Jak takie nie jasne sytuacje stwarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie Mosz, kiedyś redakcja mi mówiła, że przy zamieszczaniu jako gość dnia czasem zmienia się na nazwisko. Teraz jest poprawione, więc pewno redakcja zauważyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na wniosek Autora artykuł został zamieszczony jako Gość Dnia, ponieważ materiał był już opublikowany wcześniej w innym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A druga rzecz jaka mnie zastanawia, to że ten materiał na pierwszej stronie figuruje jako autorstwa Damiana Leciaka i taki też jest w jego profilu. A z tekstu wynika że nie on jest jego autorem. Troszkę to enigmatyczne??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.