Facebook Google+ Twitter

Martynce mogą pomóc delfiny

Delfinoterapia jest bardzo kosztowną formą terapii dla chorych dzieci. Dlatego trwa akcja pomocy na rzecz Martynki. To niesamowite, że delfiny w tak poważnej chorobie jak ta Martyny, są wprost zbawienne.

Mama Martynki - Asia zwróciła się do Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", w celu pomocy, dla chorej córeczki.

Kluczową sprawą na chwilę obecną jest zebranie pieniędzy na delfinoterapię. Przesyłam link na stronę internetową dziecka - jedynie dla osób zainteresowanych.

Znajdą tam Państwo dokumentację medyczną dziecka, możliwość leczenia, oraz rokowania. Jednym słowem wszystko co potrzebne jest tym osobą, które chcą pomóc Marynie i jej rodzinie.
http://dla-martynki.blog.onet.pl/
http://www.dzieciom.pl/7839


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

emi- do Pana Dariusza
 • emi- do Pana Dariusza
 • 30.10.2010 19:24

Szanowny Panie „Dariuszu” (na innym portalu znany jako "Vania")

W odpowiedzi na Pana komentarz, zachęcam do zapoznania się z tematyką delfinoterapii i zaleceniami dotyczącymi stosowania tej metody w oparciu o wypowiedzi specjalistów.

Cytuję: „Delfinoterapia na całym świecie z powodzeniem stosowana jest w leczeniu i rehabilitacji dzieci i dorosłych z następującymi schorzeniami: zaburzenia funkcjonowania centralnego systemu nerwowego, porażenie mózgowe, wczesny autyzm dziecięcy, zespół Downa, zaburzenia mowy i słuchu. Szczególna skuteczność została potwierdzona w leczeniu neuroz, zespołów stresu pourazowego, traum psychicznych, dysleksji.” (cytat pochodzi ze strony http://www.dobrawioska.org/delfinoterapia)

Kolejny cytat: „Podczas zabawy z delfinami zwiększa się też u człowieka wydzielanie endorfin, czyli hormonów produkowanych przez przysadkę mózgową. Endorfiny zmniejszają odczucie bólu, głodu, ułatwiają oddychanie, wpływają na termoregulację. Efekt terapii jest rewelacyjny zwłaszcza u dzieci cierpiących na autyzm. Maluchy, które nie potrafiły wypowiedzieć ani jednego słowa po takiej rehabilitacji rozmawiają, czytają i reagują na otoczenie.” (http://www.delfinoterapia.cuprum.pl/delfinoterapia/)

Po dalszą wiedzę na ten temat odsyłam do wymienionych stron, gdzie można również zapoznać się z kosztami terapii.

Zachęcam również do kontaktu z Panią Agnieszką Bobran, delfinoterapeutą, która z pewnością udzieli Pani rzetelnych i konkretnych informacji na ten temat.

"Koszt delfinoterapii waha się od 1850- 2550 euro (w zależności od delfinarium) - całość kursu, koszt zakłada delfinoterapię pacjenta, terapie i zajęcia według programu.
Koszt nie obejmuje przelotu, zakwaterowania, wyżywienia." (http://www.dobrawioska.org/index.php?s=2,0,30)

Przy obecnym kursie euro, który oscyluje w granicach 4 zł, łatwo obliczyć rzeczywiste koszty terapii. Proszę pamiętać o uwzględnieniu kosztów przelotu, zakwaterowania i wyżywienia dziecka oraz opiekuna na miejscu, które nie są wliczone w podaną cenę.

Jeśli tak dobrze zna Pan sytuację Martynki, zachęcam do zapoznania się z jej dokumentacją medyczną oraz opiniami lekarzy. Myślę, że rodzice Martynki nie będą mieli nic przeciwko, jeśli zechce Pan spotkać się z nimi osobiście.

Internet daje nam ogromne możliwości udzielania anonimowych wypowiedzi, jednak proszę pamiętać, że nikt z nas tak do końca anonimowy nie jest… Bardzo łatwo krytykować i oczerniać, siedząc przed monitorem… Życzę Panu takiej samej odwagi w realnym świecie… Proponuję, aby zwrócił się Pan bezpośrednio do rodziców Martynki. Udzielą Panu wówczas szczegółowych informacji na temat sytuacji zdrowotnej dziecka oraz odpowiedzą na nurtujące pytania.

Tymczasem zachęcam do włączenia się do pomocy dla tej małej, ślicznej dziewczynki… Jeśli nie jest Pan zainteresowany dobrem dziecka to proszę po prostu nie szkodzić Martynce…

Z poważaniem
Emilia Dudkiewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
emilia o.(ciocia Martynki)
 • emilia o.(ciocia Martynki)
 • 30.10.2010 00:54

widac jak niewiele pan Dariusz wie o terapiach dla chorych dzieci,takich jak Martynka... i jeszcze pisze,że ją zna......... polecam najpierw poczytać i zainteresować się tematem, a potem wyrażać opinie, bo ludzie jak Pan zamiast pomagać wręcz przeszkadzają... na początek polecam :
http://www.eastway.pl/wakacje+z+delfinami
i o kosztach:
http://www.dobrawioska.org/index.php?s=2%2C0%2C30

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz
 • Dariusz
 • 29.10.2010 22:18

Dlaczego sa tu podane niby 4 jednostki choroby ,które leczy delfin i to nie prawdziwe?

A tak po za tym delfin nie leczy jako ma leczyć ale daje energię i siły walkę dzieciom bez szans na życie przedłużanie życia a nie tak by se tak. Dziecko z Autyzmem nie weszło nigdy do delifna i nie wejdzie. A Martyna na tyle co ją znam ładnie mówi ,wiec po co to wszystko.?

cena wysana z palca. gdzie kiedy na ile dni? od tego cena jest ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite. Kto postawił taka diagnozę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.10.2010 21:11

Zapraszam do pomocy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo proszę o pomoc, dla Martynki..

Asiu, emi- Dziękuję za komentarz i lin do pokoiku Martyny na forum:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna Karpińska
 • Joanna Karpińska
 • 19.10.2010 19:23

Bardzo dziękuje :-)
Prosze wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla Martynki. Pozdrawiam Asia mama Martyny

Komentarz został ukrytyrozwiń
emi
 • emi
 • 19.10.2010 19:17

Link do pokoiku Martynki na forum LS:
http://www.ludzie-serca.pl/forum/index.php?board=164.0

Zapraszamy! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.