Facebook Google+ Twitter

"Marylin - życie niemożliwe" w Teatrze Druga Strefa

26 maja odbędzie się prapremiera spektaklu "Marylin - życie niemożliwe" na podstawie tekstu Davida Barbero. Wystąpią Aleksandra Tomaś i Dorota Kamińska.

Światowa prapremiera „Marylin - życie niemożliwe” (tyt. oryg. "La vida imposible de Marilyn") w warszawskim Teatrze Druga Strefa już w tę sobotę o 20.

Spektakl w reżyserii Davida Foulkesa to seria zmyślonych rozmów, jakie Marylin Monroe przeprowadziła ze swoją matką, Gladys Baker na przestrzeni 18 lat, od osiągnięcia pełnoletności, do śmierci w 1962.

 / Fot. materiały prasowe Teatru Druga StrefaW rolę córki wciela się Aleksandra Tomaś: "To dla mnie ogromna presja, odgrywanie tak ikonicznej postaci. Porównania do Monroe są nieuniknione, lecz na moją korzyść działa to, że w tym spektaklu poznajemy bohaterkę w sytuacjach prywatnych, w których nikt jej nie widział" - mówi.

Autor sztuki, David Barbero, przyjął konwencję prywatnych rozmów po to, by pokazać istotny wpływ matki na losy Marilyn. "Przede wszystkim obie kobiety były chore psychicznie i to jest tu ukazane, cała ta labilność emocjonalna. To oraz proces zmiany stosunku matki do córki na przestrzeni lat" - tłumaczy Dorota Kamińska, czyli matka Marylin, Gladys Baker.

 / Fot. materiały prasowe Teatru Druga StrefaNa widzach duże wrażenie zrobić mogą kostiumy przygotowane przez Sylwestra Krupińskiego. W związku z charakterem spektaklu, który przedstawia 10 odległych od siebie w czasie spotkań, bohaterki będą zmuszone często zmieniać stroje. "Każda scena to inny moment życia, więc w sumie mamy 20 klasycznych kreacji" - wyjaśnia Kamińska.

Aktorki polecają spektakl każdemu. "Sztuka ta niesie ze sobą duży ładunek dramatyzmu" - mówi Dorota Kamińska. Jak dodaje jej "córka": "Na pewno nie jest to przedstawienie tylko dla mam i ich córek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sawko
  • sawko
  • 22.05.2012 16:15

wydano o niej też zekranizowaną książkę link , o której w tym serwisie napisałem kilka słów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.