Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25539 miejsce

Maryna C. śpiewa wiersze Cwietajewej. Sprawdź, kto będzie mógł jej posłuchać

Zespół, który tworzą: Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Hipolit Woźniak gra i śpiewa poezję we współczesnym, ostrym brzmieniu. To co robią nazywają Alternatywą Poetycką. Dwa podwójne zaproszenia do Collegium Nobilium w Warszawie na 18 lutego czekały na autorów W24. Jedno z nich trafia do Ewy Krzysiak.

 / Fot. .Główna pomysłodawczyni projektu to wokalistka i aktorka – Paula Kinaszewska.

"W naszej muzyce pojawiają się też wiejskie brzmienia głosowe- to inspiracja samej Cwietajewej i zainteresowania Pauli Kinaszewskiej – aktorki i wokalistki, która od lat śpiewa pieśni swojej babci. W spektaklu zabrzmi też ojczysta
mowa Cwietajewej. Interpretujemy teksty rosyjskiej poetki Mariny Cwietajewej, tworzącej w pierwszej połowie XX w ryzykantki, która miała odwagę bezkompromisowo żyć, kochać i tworzyć. Mówiła o uczuciach w boleśnie prosty sposób. Jej poezja musiała doczekać się ery gitary elektrycznej i handsonica aby objawić swoją rockową siłę i potencjał" - mówią członkowie zespołu.

Dla zarejestrowanych autorów W24 z uzupełnionym profilem (imię, nazwisko, zdjęcie) mamy dwa podwójne zaproszenia na 18 lutego, na godzinę 20.


Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego, do godziny 14. Zaproszenia do odbioru w redakcji W24, od dziś do piątku, do godziny 20.

"Teksty Mariny zainspirowały nas do bluesowych, rockowych i onirycznych brzmień. „Poniosły” nas w stronę koncertu rockowego, a nie melancholijnego, poetyckiego recitalu, bo Marinie Cwietajewej bliżej wbrew pozorom do Marianne Faithfull czy Pati Smith niż do Anny Achmatowej.

Muzykę skomponowali dwaj młodzi współcześni kompozytorzy - bracia Bartłomiej i Hipolit Woźniakowie, którzy także towarzyszą artystce podczas koncertu. Na gitarze akustycznej i handsonicu - Hipolit Woźniak- kompozytor piosenek i muzyki do spektakli teatralnych; a na gitarze elektrycznej, akustycznej i syntezatorze -Bartłomiej Woźniak, także kompozytor piosenek i muzyki filmowej i teatralnej".
(mat. prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Musiałam wrócić do Łodzi i nie będę w tym terminie w Warszawie, więc z wieczoru w rosyjskich klimatach z żalem rezygnuję. Zapraszam na "Oblicza Gruzji"- wyjeżdżamy jak tylko zima trochę odpuści:-)
http://obliczagruzji.monomit.pl/gruzinskie-mozaiki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja chętnie - póki zima trzyma:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie posłucham :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.