Facebook Google+ Twitter

Marynarka wojenna Brazylii: Nie znaleziono żadnych szczątków Airbusa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 11:51

Paryż określił jako "złą nowinę" zmianę stanowiska armii brazylijskiej w sprawie przedmiotów uznanych początkowo za fragmenty francuskiego Airbusa. Marynarka wojenna Brazylii przyznała się, że popełniła błąd i że nie znalazła dotąd żadnych szczątków samolotu, który zaginął w poniedziałek.

O "złej nowinie" w sprawie poszukiwań i identyfikacji szczątków Airbusa mówił sekretarz stanu do spraw transportu Dominique Bussereau. Francuski polityk przypomniał powtarzane od kilku dni wezwania Paryża, by zachować "skrajną ostrożność"” w tej kwestii. Bussereau dodał, że francuskie samoloty i okręty niczego nie znalazły, ale nie chciał przy tym krytykować Brazylijczyków. Uznał, że najważniejszą rzeczą w tej chwili jest znalezienie czarnych skrzynek Airbusa.

Kilka godzin wcześniej dowództwo armii brazylijskiej przyznało, że wyłowiony w Atlantyku element był wykonany z drewna. Tymczasem Airbus A330 nie zawiera żadnych drewnianych części, nie mogło zatem chodzić o szczątki tego samolotu. Co więcej, Brazylijczycy ustalili, że długa smuga ropy, odkryta w rzekomym miejscu katastrofy, pochodzi w rzeczywistości z niezidentyfikowanego statku, a nie z samolotu.

Samolotem linii Air France leciało z Rio de Janeiro do Paryża 228 osób, w tym dwóch Polaków. Na pokładzie byli między innymi menedżerowie firm Michelin i Thyssen oraz przedstawiciele jednej z francuskich firm, którzy polecieli do Brazylii w ramach nagrody za dobrą pracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.