Facebook Google+ Twitter

Marynarka Wojenna korupcją stoi?

Wszyscy pamiętamy próbę samobójczą prokuratora płk Mikołaja Przybyła. Wiemy także, że opuścił szpital, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, na jakim etapie są obecnie śledztwa, które nadzorował?

Domeną pułkownika Przybyła były sprawy z zakresu zorganizowanej przestępczości gospodarczej, a przede wszystkim nieprawidłowości przy zakupie i modernizacji sprzętu wojskowego. Sztandarowe śledztwo, które prowadził Przybył, dotyczyło narażenia Skarbu Państwa na straty przy modernizacji kutrów rakietowych klasy Orkan - podaje TVN24.

Oskarżonym i skazanym w tej sprawie był szef logistyki Marynarki Wojennej. Proceder polegał na zleceniu prac Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni, która ze względów finansowych już na starcie nie mogła podołać zamówieniu. Efektem finalnym były straty rzędu 17 mln, wynikające z kredytu komercyjnego, który zaciągnęła stocznia.

W związku z tą sprawą prokuratura sprawdza też, czy doszło do kolejnych nieprawidłowości i nadużyć finansowych przy zakupie rakiet dla modernizowanych okrętów. Jak podaje "Rzeczpospolita", postępowanie także nadzorował prokurator Przybył.

Ostatnio w związku z tzw. przeglądem resortów przez premiera Donalda Tuska głośna stała się sprawa korwety "Gawron", a dokładniej mówiąc kosztów tego projektu. Już w listopadzie 2011 roku "Rzeczpospolita" informowała, że finansowanie projektu i wybór wykonawcy jest badany przez prokuraturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.