Facebook Google+ Twitter

Marzą, by zdobyć indeks łódzkiej "Filmówki"

- Była to, jest i powinna być szkoła o głębokich ambicjach , pełna ludzi upartych - takie słowa Andrzeja Wajdy o Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi można odczytać na stronie uczelni.

 / Fot. Ewelina Jońska24 czerwca niemal 700 osób stoczyło walkę z komisją egzaminacyjną o status studenta łódzkiej uczelni na wydziale aktorstwa. Wszyscy uczestnicy egzaminu bardzo się starali, a motorem mobilizacji był fakt, że jest tylko 20 miejsc...

Na korytarzach było gwarno, mnóstwo osób przypominało sobie swoje wybrane teksty aby bezbłędnie przedstawić je komisji. Jakie wymagania stawiano tym młodym ludziom? Na internetowej stronie uczelni można przeczytać: - Kandydat przystępujący do egzaminu powinien posiadać predyspozycje niezbędne do pracy w zawodzie: twórczą wyobraźnię, wrażliwość i odporność psychiczną, prawidłową wymowę, wrażliwy słuch, odpowiedni głos, poczucie rytmu, ponadprzeciętną sprawność fizyczną.

Cały proces eliminacyjny składa się z trzech etapów. Wczoraj odbył się pierwszy, o charakterze selekcyjnym i obejmował oceną: warunki sceniczne, głos i słuch, wymowę oraz interpretację wiersza i prozy. Uczestnicy oczekiwali na egzamin najpierw na korytarzu, następnie grupą pięcioosobową przechodzili do sali, gdzie się przygotowywali. Ostatecznie trzeba było wziąć głęboki oddech i dać z siebie wszystko przed komisją egzaminacyjną.

 / Fot. Ewelina JońskaW czasie eliminacji dowiadywałam się od samych kandydatów czy atmosfera jest naprawdę gorąca – O tak, jak najbardziej, to nie uniknione przy takiej rywalizacji. Jak tu przyszedłem, od razu można było wyczuć atmosferę stresu i strachu. Na szczęście już ochłonąłem i mam zamiar podejść na luzie do egzaminu – mówił Kamil z Nasielska.

Teraz tylko pozostało kandydatom pokonywać kolejne etapy egzaminu. Trzymam za nich kciuki i życzę, aby dostali się najlepsi. - Droga do Hollywood zaczyna się od ulicy Targowej - stwierdził reżyser Ryszard Bugajski. Ciekawe czyja przygoda życiowa zacznie się w tym roku na ulicy Targowej.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każda mała dziewczynka o niej marzy (tzn. prawie każda :P).

Komentarz został ukrytyrozwiń

o tak, łódzka filmówka na pewno przejdzie do historii ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.