Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12773 miejsce

"Marzę o niejednoznacznych rolach" - wywiad z Michałem Meyerem

Zagrał w "Wałęsie", na premierę czeka "Miasto 44" z jego udziałem. Występuje na deskach Teatru STU w Krakowie. Parodiuje znanych Polaków w programach rozrywkowych. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Michał Meyer.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Już jako dziecko lubiłem się wygłupiać, robić rzeczy odklejone od rzeczywistości i skupiać przez to na sobie uwagę innych" - przyznaje Michał Meyer. Z tych właśnie względów w liceum postanowił zapisać się na zajęcia teatralne do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki - tam też wpadł na pomysł, by pójść w stronę aktorstwa. Jednak powodzenie na egzaminach do szkoły teatralnej wydawało mu się dalece nieprawdopodobne, w związku z czym równolegle przygotowywał się do studiowania prawa. Na szczęście jednak dostał się do PWST w Krakowie i tam rozpoczął swoje artystyczne studia.

Pięć lat temu ukończył szkołę teatralną, jednak z Krakowem związany jest do dziś za sprawą Teatru STU, na deskach którego gra. "Uważam, że aktorowi teatr jest bardzo potrzebny" - podkreśla Michał Meyer. Obecnie, po premierze "Wyzwolenia" Stanisława Wyspiańskiego, pracuje nad kolejnym dramatem tego autora - mianowicie "Weselem". Sztukę w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z Michałem Meyerem w roli Dziennikarza będzie można oglądać już od grudnia na deskach krakowskiego Teatru STU.

Aktor Michał Meyer gościł w redakcji W24 / Fot. W24Ostatnio coraz częściej pracuje przed kamerą. Ma na swoim koncie role w takich produkcjach, jak na przykład: "Być jak Kazimierz Deyna", "Popiełuszko. Wolność jest w nas" czy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Już niebawem będzie można go zobaczyć w najnowszym filmie Jana Komasy "Miasto 44". "To była największa przygoda zawodowa w moim dotychczasowym życiu" - podkreśla aktor. Oprócz tego, można oglądać go również na małym ekranie w serialach, a także programach rozrywkowych, w których parodiuje znanych Polaków, m.in. Kubę Wojewódzkiego.

Obejrzyj cały wywiad z Michałem Meyerem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.